Ce parere aveti despre viata din Romania ?

Discutii despre muzica, filme , poze haioase, videoclipuri, filmulete, bancuri, etc.
Avatar utilizator
Cupidon
Site Admin
Mesaje: 285
Membru din: 26 Mai 2008, 16:52
Localitate: Bucuresti
Contact:

Ce parere aveti despre viata din Romania ?

Mesaj de Cupidon »

Ce parere aveti despre viata din Romania ?

Aici astept sa va liberati de tot ce nu va convine in Romania. Ce ar trebui schimbat ? Cum s-a schimbat mentalitatea oamenilor dupa revolutie, in bine sau in rau ?

Sau poate va place totul in Romania ! Nu ezitati sa spuneti acest lucru aici pe forum sa schimbam niste pareri interesante. ce apreciati voi la viata din Rommania, sau altfel spus, ce are Romania si alte tari nu au ?
Vizitator

Re: Ce parere aveti despre viata din Romania ?

Mesaj de Vizitator »

viata in rominia ieste grea mai ales acum
Avatar utilizator
erton
Member
Mesaje: 20
Membru din: 01 Mai 2009, 17:31

Re: Ce parere aveti despre viata din Romania ?

Mesaj de erton »

Viata in Romania.... sau oriunde in lume este frumoasa daca ai ,,cu ce'' dar mai ales ,,cu cine''
andrei1964
Member
Mesaje: 10
Membru din: 27 Mar 2009, 20:21

Re: Ce parere aveti despre viata din Romania ?

Mesaj de andrei1964 »

Tara in sine ie frumoasa ,cultura in lume a plecat de la noi numi ca nam avut conducatori buni toti au fost sa o stoarca ,toti mari oameni au plecat de la noi finca au vazut cine ne conduce din cauza asta sa dus vestea de noi ca sintem ce sintem... din cauza lor ca doar am vazut la iei ce fac si am facut si noi la fel ,pacat avem cea mai frumoasa tara di lume
gabin
Member
Mesaje: 27
Membru din: 06 Mai 2009, 07:30

Re: Ce parere aveti despre viata din Romania ?

Mesaj de gabin »

Traim intr-o tara plina de oameni care fac/facem numai compromisuri.Iar de aici se trage mult rau.Pacat!
nainamor
Member
Mesaje: 10
Membru din: 25 Mai 2009, 12:38

Re: Ce parere aveti despre viata din Romania ?

Mesaj de nainamor »

Sincer sa fiu nu mai stiu prea multe despre viata din tara,dar oricum mai citesc ,mai tvri, ce mai spun putinele rude pe care le mai contactez. Dar si aici sunt probleme si evident se rasfring cam peste tot. Sper ca din 2010 lucrurile vor incepe sa se schimbe si atunci va fi bine ptr, toti.Sper ca Romania sa obtina wave visa
gabriel175
Member
Mesaje: 15
Membru din: 12 Iun 2009, 12:33

Re: Ce parere aveti despre viata din Romania ?

Mesaj de gabriel175 »

Viata in Romania?Ha,ha,ha...Cum poti sa te simti intr-o tara subdezvoltata unde te astepti in fiecare zi la ce e mai rau.M-am intors din Italia(unde am lucrat vreo 2 ani)si deja mi-au taiat un cauciuc la masina si mi-au rupt o oglinda.Cine?De ce?Cine stie.Romania este tara unde niciodata,nimic nu se termina.Iar mentalitatea romanilor a ramas aceeasi ca si acum 20 de ani...din pacate.Ca s-au mai rafinat si acum fac cumparaturi de la Mall,asta e altceva,dar in linii mari mentalitatea a ramas aceeasi.
Avatar utilizator
Cupidon
Site Admin
Mesaje: 285
Membru din: 26 Mai 2008, 16:52
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ce parere aveti despre viata din Romania ?

Mesaj de Cupidon »

Noi ne mutam in Romania duna 10 ani de Belgia. Citeam ironic pe un forum ca atunci cand trecem vama in Romania este obligatoriu sa dam ceasul inapoi .... cu 50 de ani. Stim ca nu va fi usor insa, multumim lui Dumnezeu viata este roz si speram ca asa sa ramana.

Romanii, cum zicea soacra din Fetele marinarului sunt speciali. Le pare rau cand cine o duce bine si le pare bine cand cuiva ii merge rau. Romanii sunt mereu cu ochii in curtea vecinului ! Categoria celor "vai de ei", care nu au pic de bun simt in viata sociala, care mai de care cu fitze si mofturi, este dominanta. Speram sa rezistam in tara si sa nu revenim in Belgia prea repede.
gabriel175
Member
Mesaje: 15
Membru din: 12 Iun 2009, 12:33

Re: Ce parere aveti despre viata din Romania ?

Mesaj de gabriel175 »

Bun venit in Romania!Intradevar ai dreptate!Aici oamenii se bucura cand cineva o duce rau si ii invidiaza pe cei care au 3 sau 4 firme,de parca le-ar fi furat lor banii din buzunar.Aici o mare vina o are si mass media care intretine aceasta stare.Exemple sunt sute,e destul sa te uiti o singura data si stiri si te lamuresti de cum stau lucrurile.Oricum vreau sa raman in continuare aici,sa nu mai plec in strainatate si ma incapatanez sa cred ca voi reusi sa raman.Vreau sa lupt,cu mine insumi,chiar daca va trebui sa-mi iau un al doi-lea job.
mozes
Member
Mesaje: 29
Membru din: 12 Iul 2009, 13:14

Re: Ce parere aveti despre viata din Romania ?

Mesaj de mozes »

Sincer sa fiu nu mai stiu prea multe despre viata din tara,dar oricum mai citesc ,mai tvri, ce mai spun putinele rude pe care le mai contactez. Dar si aici sunt probleme si evident se rasfring cam peste tot. Sper ca din 2010 lucrurile vor incepe sa se schimbe si atunci va fi bine ptr, toti.Sper ca Romania sa obtina wave visa
Scrie răspuns

Pentru a interactiona pe Forum: Conecteza-te aici sau Inscrie-te aici daca nu ai cont.