Ce parere au fetele despre baietii care beau?

Povestea mea de dragoste cu intamplari, sfaturi, pareri ?
Vizitator

Ce parere au fetele despre baietii care beau?

Mesaj de Vizitator »

Suporta fetele bautura?

Credeti ca fetele isi fac o parere gresita despre baietii care beau alocool sau privesc asta ca pe un lucru normal.In zilele noastre nu prea se mai gasesc baieti"maicuta" care sa nu bea,sa nu fumeze, sa nu insele, nu mai exista perfectiune. Cum se poarta fetele cu un baiat care obisnuieste sa bea ?
Avatar utilizator
iubire
Site Admin
Mesaje: 729
Membru din: 26 Mai 2008, 16:52

Re: Ce parere au fetele despre baietii care beau?

Mesaj de iubire »

...depinde cat de multa alcool consuma partenerul. Vreau doar sa punctez faptul ca numarul relatiilor distruse din cauza efectelor alcoolului, este foarte mare. O vorba din popor zpune ca Omul la bautura nu mai stie ce face. Pe landa divorturi, efectele le poti vedea deseori la stirile de la ora 5.
Vizitator

Re: Ce parere au fetele despre baietii care beau?

Mesaj de Vizitator »

Cum a spus si iubire, depinde de cat bea. Este normal sa bea o bere, doua, atunci cand iese cu prietenii sau la ocazii. Dar excesele nu sunt bune defel. Si un baiat nu trebuie sa fie "maicuta" pentru a nu avea anumite vicii.

Eu cunosc baieti care nu fumeaza si nu inseala si adevarul e ca femeile ii apreciaza mai mult. Un barbat care stie sa se opreasca cand e cazul (la baut) si nu isi inseala iubita va fi automat apreciat de un numar mai mare de femei, pentru ca lumea din jur observa ca e mai matur, mai calculat.
sneferus
New member
Mesaje: 2
Membru din: 06 Dec 2011, 14:04

Re: Ce parere au fetele despre baietii care beau?

Mesaj de sneferus »

DA mistooo titlu ..imi place pentru ca eu nu beau alcol .....:)) si am incercat sa ma mai prostesc sa beau o gura de bewre..si imi venea sa vars ma durea capul .....si is genu mai baiat de cartier ..dar totusi vezi ca distruge multe cum ar fi : Iubirea , viata , sanatatea , caracterul ca rade de tine alcolul si te pune in impostaze aiurite :)) eu muream de ras cand ii vedeam pe altii ce fac bautura din ei :)) face tumbe....vb aiurea......merg ca zombii :))
Vizitator

Re: Ce parere au fetele despre baietii care beau?

Mesaj de Vizitator »

De la a bea alcool ocazional şi de a suferi de alcoolism ...sunt situaţii diferite! nici o femeie nu va suporta lângă ea un bărbat care 24de ore din 24 duhneşte a alcool şi care să mai fie şi agresiv verbal şi fizic! dacă bea ocazional...nici o problemă...este firesc!
Vizitator

Re: Ce parere au fetele despre baietii care beau?

Mesaj de Vizitator »

Vizitator scrie:Suporta fetele bautura?

Credeti ca fetele isi fac o parere gresita despre baietii care beau alocool sau privesc asta ca pe un lucru normal.In zilele noastre nu prea se mai gasesc baieti"maicuta" care sa nu bea,sa nu fumeze, sa nu insele, nu mai exista perfectiune. Cum se poarta fetele cu un baiat care obisnuieste sa bea ?
Emil Cioran spunea : “ Pasiunea pentru sfintenie inlocuieste alcoolul in aceeasi masura ca muzica, tot asa, erotica si poezia. ”Mare dreptate avea!
Vizitator

Re: Ce parere au fetele despre baietii care beau?

Mesaj de Vizitator »

Fetele nu isi fac o parere proasta despre baietii care beau alcool , ci isi fac o parere proasta despre cei care beau alcool mai mult decat ar trebui , si mai des decat ar trebui...oricum , consumul peste masura de alcool nu afecteaza numai relatiile de cuplu , ci si toate celelalte aspecte ale vietii unei persoane.......so..alcoolul consumat moderat nu are efecte contrare in ceea ce priveste mentinerea interesului unei fete fata de tine;)
Vizitator

Re: Ce parere au fetele despre baietii care beau?

Mesaj de Vizitator »

Cred ca nu e fata/femeie care sa ii placa mirosul de alcool venind de la barbatul de langa ea. Desigur,la ocazii speciale este ceva normal dar de aici si pana la a devenii o dependenta...multe familii de destrama din aceasta cauza. O data cu alcoolul barbatul isi schimba comportamentul si fata de copii si fata de sotia sa si deja intervin bataile ceea ce nu merita sa suporti. Eu spun nu barbatilor care consuma alcool peste limita.
amina
Member
Mesaje: 13
Membru din: 10 Sep 2014, 16:25

Re: Ce parere au fetele despre baietii care beau?

Mesaj de amina »

Alcoolismul este o boala, de curand s-a demonstrat stiintific ca se mosteneste genetic, deci in familiile in care unul din parinti beau, copilul va mosteni acest viciu sau va lua ca model unul din parinti. O femeie normala nu va tolera un barbat betiv pentru ca nu este adevarat ce se spune despre contraste, dimpotriva un cuplu pe aceeasi lungime de unda poate invinge mai usor greutatile vietii. Viata este destul de grea, ca sa mai suporti si un alcoolic langa tine, in general aceste familii nu rezista, iar cel care sufera de alcoolism trebuie sa dea dovada de ambitie deosebita pentru a se vindeca.
Scrie răspuns

Pentru a interactiona pe Forum: Conecteza-te aici sau Inscrie-te aici daca nu ai cont.