barbatii,bat femeile?

Organizarea nuntii, verighete, rochii de mireasa, costume, invitatii, flori fotograf si filmare, muzica, tort etc
mario_alin25
Member
Mesaje: 31
Membru din: 13 Apr 2010, 09:21

barbatii,bat femeile?

Mesaj de mario_alin25 »

eu cred ca e o porcarie sa bati o femeie,dar poti sa-i faci orice atunci cand faci sex cu ea...
Vizitator

Re: barbatii,bat femeile?

Mesaj de Vizitator »

Sincer mai vad pe la televizor barbat isi bate nevasta si chestii de astea.
Oamenilor pe ce lume traiti?
Cand aveti o iubita sau nervasta faptul ca te iubeste ca are grija de tine iti face mancare si etc te ajuta in orice te sprijina e alaturi de tine.
Te pui sa arati ca esti superior si sa o lovesti poi cata minte poti sa ai sa faci asta?
Nici macar in jungla animalele salbatice nu isi lovesc partenerele le apara.
iosif
Member
Mesaje: 97
Membru din: 23 Sep 2010, 17:25

Re: barbatii,bat femeile?

Mesaj de iosif »

Fara sa fiu prea rau. Nu am dat nici macar o data in o femeie,dar unele merita,unele merita chiar si mai mult.

Condamn barbatul care isi bate nevasta, femeia care munceste toata ziua,face de mancare,are grija de copii samd.

Dar nu pot sa condamn acel barbat care isi bate fosta iubire pentru ca i-a rupt inima, a furat tot pentru ce a lucrat acel barbat, si cireasa de pe tort,a abandonat copii,ca doara da-i dracu,sa se ocupe altcineva de ei in timp ce ea isi gaseste alt fraier care sa o intretina.

There are 2 sides to every coin era zicala, la stiri arata doar niste gorile care isi rup femeile in bataie, partea cealalta nu o arata, despre acei barbati care au pierdut tot,acei barbati care s-au comportat ca niste domni,care au oferit totul, si au fost luati de prosti... barbati care se chinuie sa traiasca de pe o zi pe alta dupa ce totul a fost furat si vandut sub vrajeala iubirii, care au si copii,acei copii tot pot striga dupa mami, mami e plecata in Italia,Spania,Marea Britanie samd, cu un bogatan in timp ce voi o sa muriti de foame.

Ca si intrebare finala, totusi ce e in capul acelor femei care sunt batute? Da, sunt cazuri in care femeia nu a gresit, e chiar urat dar asta e realitatea. Din pacate insa, multe cazuri pot fi evitate. Cand observi o matahala de 2 metri care mai si bea pe rupte, ca si femeie nu te gandesti ca daca il enervezi poate, poate doar din cea mai mica greseala te va izbi de perete? Si atunci de ce te pui cu el? De ce doresti o relatie? Daca stii bine consecintele. Oare le place sa fie batute?..presupun
Vizitator

Re: barbatii,bat femeile?

Mesaj de Vizitator »

Femeia e muzica vieţii, nu trebuie atinsă nici c-o petală de trandafir.
Legea lui Darwin nu se aplică in iubire.
Vizitator

Re: barbatii,bat femeile?

Mesaj de Vizitator »

Dar când bărbatul este bătut de femeie? Cunosc cazuri, nu sunt poveşti! Ce părere aveţi de situaţie?
decebal86
Member
Mesaje: 12
Membru din: 27 Mai 2012, 14:28

Re: barbatii,bat femeile?

Mesaj de decebal86 »

Dar când bărbatul este bătut de femeie? Cunosc cazuri, nu sunt poveşti! Ce părere aveţi de situaţie?
Am avut o relaţie catastrofală la distanţă vreme de cinci ani... Şi partenera mea obişnuia să se comporte violent fizic faţă de mine, la furie arunca în mine cu obiecte, mă pălmuia, mă zgâria pe mâini. Când o făcea în public, de faţă cu rudele ei, era pe undeva chiar umilitor...
Daca stii bine consecintele. Oare le place sa fie batute?..presupun
Nu vreau să fiu rău înţeles, dar am observat că la femeile din ziua de astăzi există o oarecare atracţie faţă de bărbaţii violenţi... Probabil că în subconştientul lor asociază violenţa cu masculinitatea şi de aici atracţia, altfel nu pot să îmi explic. Sau, probabil foarte multe asta au văzut în familia lor şi asta li se pare normal şi pe cale de consecinţă, asta caută...

Dacă în ziua de astăzi mai abordezi o femeie cu o floare, cu un trandafir, sau cu o vorbă bună, majoritatea vor rade de tine. Acesta este tristul adevăr.
d0rinel
New member
Mesaje: 2
Membru din: 04 Aug 2013, 15:26

Re: barbatii,bat femeile?

Mesaj de d0rinel »

aceasata categorie de barbati,din puctul meu de vedere is niste lashi....
Femeia trebuie iubita si respectata....
Chear daca exista nepotrivirea de caracter
nu trebuie sa i arati ca ai putere,arata ii ca ai minte,suflet si caracter...
barbatul care bate femeia e mai femeie ca ea numai ca mai
redusa mintal ....
Respectati le si ve ti fi respectati!
Scrie răspuns

Pentru a interactiona pe Forum: Conecteza-te aici sau Inscrie-te aici daca nu ai cont.