Asteptari si dezamagire

Povestea mea de dragoste cu intamplari, sfaturi, pareri ?
Sandu Claudia
New member
Mesaje: 3
Membru din: 22 Mai 2015, 13:52

Asteptari si dezamagire

Mesaj de Sandu Claudia »

De cand ma stiu am visat la o poveste de iubire ca in filme... am sperat sa mi gasesc adevarata dragoste si in momentul in care prima iubire m a dezamagit.. am decis sa nu mai dau sansa nimanui de a ma face sa iubesc din nou!!!!

Eram pur si simplu interesata de relatii pasagere si ma speriam cand auzeam intrebarea: vrei sa trecem la urmatorul nivel?
A trecut ceva timp si l am intalnit pe el...dar nu fata in fata, doar online!!! Am inceput sa vorbim si descopeream pe zi ce trecea ca el se potrivea idealului meu!!!! Am uitat de tot si m am indragostit.... Seara de seara vorbeam la web, ascultam si nu mi venea a crede ca mai exista barbati care sa iubeasca cu adevarat... Ii ascultam cuvintele si ma ungeau pe suflet!!!!

Am decis sa ma intalnesc cu el.... Am inceput o frumoasa poveste de dragoste!!!! Ma simteam iubita, respectata si nu mi doream nimic altceva decat sa ramanem asa pentru totdeauna....
Dupa un timp am aflat ca in viata lui mai exista cineva... nu vreau sa ma concentrez asupra acestui aspect pentru ca si acum ma doare... Dar faptul ca am aflat nu l a determinat sa i a o hotarare sau sa ma lase pe mine sa o iau... Pur si simplu a inceput sa ma minta si pe mine si pe cealalta, am trecut prin niste momente urate datorita lui!!!!

Am incercat sa scap dar mi a zis ca numai moarta o sa plec de langa el!!!! Intre timp a renuntat la cealalta si m a implorat sa ne mai dam o sansa... Am acceptat o!!!! Il iubeam si imi doream sa fie din nou omul care fusese la inceput!!!!

Timpul a trecut iar viata mea s a schimbat!!! A inceput sa ma loveasca, sa mi reproseze trecutul meu pe care eu am fost sincera si i l am marturisit inca de la inceput si pe care el a zis ca l accepta...Mi a distrus orice urma de incredere in umanitate!!!!
Acum...ma simt singura!!!!
Avatar utilizator
Cupidon
Site Admin
Mesaje: 285
Membru din: 26 Mai 2008, 16:52
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Asteptari si dezamagire

Mesaj de Cupidon »

Unii oameni sunt ipocriti, manipulatori, incorecti cu partenerii lor de viata. A lovi o femeie, este un gest josnic din partea unui barbat.

Din fericire, exista si barbati normal, care nu ar ridica niciodada mana la o femeie, cu atat mai mult cu cat nimeni nu poate avea controlul asupra trecutului. Hotul striga hotii, cam asa suna cazul tau draga Claudia.

Era bine sa nu-l fi cunoscut pe acest domn netrebnic. Trebuia sa-l denunti la politie si sa-l parasesti de cand ai aflat ca te-a mintit. Complacandu-te in asemenea relatie, ai riscat, ai pierdut si acum suferi. Imi pare rau pentru momentelle dezagreabile pe care le-ai trait.

Suntem convinsi ca vei intalni si oameni normali, sinceri, respectuosi si fideli. Trebuie doar sa ii cauti. Nu renunta.
Scrie răspuns

Pentru a interactiona pe Forum: Conecteza-te aici sau Inscrie-te aici daca nu ai cont.