Descriere profil, descrieri personale, descrierea mea

Locul in care poti publica poeziile tale de dragoste, articolele de iubire si cere parerea altora despre ele.
Avatar utilizator
iubire
Site Admin
Mesaje: 729
Membru din: 26 Mai 2008, 16:52

Mesaj de iubire »

Aceste descriere au fost publicate de fost membri ai www.cupidon.ro Textele nu sunt corectate. Va puteti inspira din ele daca trebuie sa scrieti o descriere pe un site de intalniri sau de socializare. Va rog nu le copiati cuvant cu cuvant. Dati dovada de originalitate.

O fata din Galati se descria astfel : / Ce pot spune despre mine...foarte multe sau nimic depinde d situatie!deocamdata un om mediu dar visez sa am cel putin o statuie:))deci sunt si o visatoare...modesta (zic eu) merg pe principiul ''e frumos ce-mi place'':D..amuzanta cu o imaginatie bogata,desteapta:)) sociabila, rabdatoare, uneori aiurita. Probabil la batranete o sa fiu vecina senila d pe scara:))as a,imi plac filmele in general cele bune,nu pot spune un gen anume...imi place sa negociez dur (ma relaxeaza). :D

Imi place sa vad locuri prin care nu am mai fost...imi place sa rad:Dimi place sa stiu ca am cel putin un prieten adevarat langa mine si multi alti in jurul meu...am si defecte ca pana aici sunt fata ferfecta:))uit repede numele baietilor, trebuie sa mi se reaminteasca de 2 ori:))n

Nu imi place sa imi programez viata...nu ai ce vorbi cu mine daca ma uit la ceva interesantsau citesc presa:P...uneori ma cred atragatoare:)uneori cred doar in ideile mele si nimeni nu ma scoate din ele. Imi place sa fiu laudata ca na asa a evoluat omul din dorinta de a fi laudat..nu imi place sa mi se spuna ce sa fac...asa ..nu imi place sa tipe cineva la mine fara motiv! (foarte important in unele situatii plec,plec si gata)si ma straduiesc sa nu mor proasta si daca se poate sa las ceva in urma mea :)) /

Un baiat din Barlad, 30 de ani, se descria astfel : / Sunt o persoana normala, nu sunt frumos destept si cu bani. Am copilarit intrun oras mic cu multi prieteni am avut o copilarie normala sanatoasa ami place sa ma distrez sunt foarte antelegator ami place sinceritatea care ajuta foarte mult antro relatie am facut putin sport. Am terminat sc. profesionala cu meseria de electrician am trecut de prima dragoste acuma sunt prin strainatate pentu ami face un viitor mie si viitoarea familie sper ca an relatia mea sa fie multa antelegere si iubire automat vine si fericirea. Caut o fata intelegatoare comunicatva si iubitoare. /
Avatar utilizator
iubire
Site Admin
Mesaje: 729
Membru din: 26 Mai 2008, 16:52

Mesaj de iubire »

Sunt o persoana sincera , cu bun simt , responsabila , romantic si fidel intr-o relatie .Restul calitatilor sau defectelor mele le las sa le descopere fata care ma va contacta.

Sunt o femeie care a iubit, a suferit din dragoste ,a cunoscut singuratatea,dar care doreste sa inceapa totul de la capat.doresc sa cunosc un barbat care sa ma faca sa am din nou incredere.sa pot sa-l privesc in ochii si sa stiu ca nu ma minte.stiu ca este greu de gasit,dar stiu ca exista.am speranta ca intr-o zi el va bate la usa sufletului meu,dar pana atunci pot sa-l caut si eu,nu las totul in mana destinului,destinul il putem face si noi.trebuie sa avem speranta in ziua de maine.

Doamna romanca divortata cu 1 copil de 12 ani , lucrez intr-o institutie de stat . Realizata din punct de vedere profesional. Sunt o persoana sociabila vesela serioasa atractiva . Imi place sa calatoresc , sa merg la teatru , sa ascult muzica , sa ma plinb Doresc din tot sufletul sa intalnesc un barbat serios, vesel , sincer tandru , generos , cu simtul umorului ,apropiat caracterului meu .

Sunt divortata am copii sint mari asint o fire vesela vreau un om cu care sa trecem prin bune si rele am intrat pe acest site pt. vreau sa cunosc o pers. din tara sau strainatate pt. o relatie adevarata care se poate termina cu o casatorie

Tanar prezentabil,cu simtul umorului foarte dezvoltat,o pregatire intelectuala si financiara foarte buna.iubesc calatoriile,muzica si in special femeile frumoase si devreme acasa.i-mi doresc asta pentru ca la fel sunt si yo un tip foarte responsabil si iubitor de tot ce e mai frumos pe lumea asta si anume FEMEIA

Absolvent facultate stabilit in Iasi , fost casatorit, douazeci de ani de casnicie, m-am mutat de 2 ani in Bacau, caut persoana in Zodia Taur , blonda, ochi abastrii , Inalta, supla, cu simtul umoristic, serioasa pentru prietenie eventual casatorie. Sunt o persoana serioasa sobra, realista, caut persoana potrivita, intelegatoare,inteleapta pentru un viitor fericit. Caut o persoana cu studii superioare, sunt o fire atletica, imi plac sporturile, drumetiile, distractia la limita bunului simt,cartile discutii cu persoane potrivite.

Sunt un baiat de la tara si imi caut nevasta gospodina daca vreti sa aflati mai multe ma sunati,interesat de casatorie relatie serioasa.

Sunt o femeie serioasa cu simtul umorului imi place sa fiu inconjurata de prieteni nu suport minciuna si barfa si sunt in cautarea jumatatii daca exista cu adevarat.
Avatar utilizator
iubire
Site Admin
Mesaje: 729
Membru din: 26 Mai 2008, 16:52

Mesaj de iubire »

O persoana normala, ambitioasa, cu suflet, cu aspiratii, distractiva si serioasa atunci cand se cere, ... si restul ramane sa descoperiti, e greu sa te descrii...

Barbat serios,manierat romantic ,fara vicii,tandru,fara obligatii,cult. doresc o relatie serioasa,bazata pe sinceritate,seriozitate,respect reciproc Exclus aventurile!!

Ma numesc Lucian,am 23 ani,sunt din Iasi.Am 1.71inaltime si 77 kg.Momentan sunt student.Sunt in zodia taur. Am ochii albastri si parul saten. Daca vreti sa mai aflati ceva despre mine ma puteti contacta pe messenger. Id-ul meu este:plucian_24

Sunt sincer, energic, cu destul de putin timp pentru mine insa imi doresc sa-mi refac viata alaturi de o femeie care sa stie ce vrea si sa fie hotarita in tot ceea ce face. Caut o relatie serioasa.

Baiat glumetz dar serios, direct dar indirect, perfect dar imperfect, stabil dar instabil... fiecare cu ideile sale, daca vrei sa ma cunosti mai bn contacteaza-ma 0730176911

Sunt o persoana de treaba, agreabila, cu dorinta de a intemeia o familie. Constitutie atletica, sportiv, imi place sa duc o viata cat mai naturala. Urasc minciuna,prefer adevarul ori cit de crud ar fi. Barbat alergic la prostie,deschis la tot ce poate fi de folos :-)). se spune ca odata cu trecerea anilor devii mai intelept.... aiurea. eu cred ca odata cu trecerea anilor,unii reusesc sa-si scoata barna din propriul ochi,chiar cu riscul de a-si pierde acel organ scump care le arata mediul inconjurator. faptul ca prostia,nesimtirea,minciuna,tupe ul jegos dus la extrem si alte "calitati" sunt ridicate la rang de virtute in lumea asta,nu ma face decat sa ma gandesc ca cei care au caracter si respect fata de ei sau fata de cei care sunt in jurul lor sunt din ce in ce mai putini!

Nu sunt nici dragut, nici destept si nici cu bani. Tot ce am e pofta de viata. Pe care sunt pregatit sa o impart cu oricine. Sunt genul de tip care se plictiseste repede, isi ia un rucsac in spate, trage cei mai bun prieteni dupa el si pleaca sa faca surf cu mapa de la serviciu. Nu imi pierd niciodata timpul gandindu-ma ce o sa fac maine. Niciodata maine nu o sa fac ce am facut azi...si tot asa. Sunt o persoana perfect normala, femeie romantica si respectuoasa, cuminte si ingrijita.
Avatar utilizator
Cupidon
Site Admin
Mesaje: 285
Membru din: 26 Mai 2008, 16:52
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Descriere profil, descrieri personale, descrierea mea

Mesaj de Cupidon »

Sunt o persoana directa, spun tot timpul ceea ce gandesc, nu joc teatru. Nu am fumat niciodata, nu beau alcool, nu droguri, nici macar cafea nu beau. Sunt perfectionist dar nu cer perfectiunea de la tine. Modest nu imi place sa ma laud. Am vointa nu dau inapoi niciodata nu abandonez, lupt pana la capat.

Urasc mincinosii, pupincuristii, lingaii. Nu suport cocalarii, pitipoancele materialiste, marlanii, manelistii si indivizii cu bani opulenti care arunca cu bani in stanga si dreapta sau cumpara lucruri exagerat de scumpe gen haine de mii de euro sau masini de sute de mii. Decat sa arunce banii aiurea pe o haina sau o geanta de mii de euro mai bine ar ajuta o persoana bolnava, un parinte care nu are ce sa cumpere copilului de mancare, un elev care nu isi permite sa mearga la studii si lista poate continua.

Nu sunt filantrop, nu imi permit dar din putinul care am incerc sa ajut si pe altii care au mai putin ca mine. Nu sunt zgarcit dar nici nu imi place sa risipesc aiurea banii ptr ca sunt munciti de mine nu furati cum fac multi banii in zilele noastre.

Nu imi place sa merg in club, la nunti, petreceri dar prefer sa ies in natura.

Tolerez multe insa nu suport sa fiu facut gelos. Sunt un pic posesiv dar nu absurd sau extrem. Nu suport sa fiu manipulat sau controlat si nici eu nu vreau sa manipulez pe cineva.
Iert o data, de doua ori dar a treia oara NU. Si daca spun NU asa ramane nu imi schimb decizia a doua zi.
NU insel, nu am inselat niciodata.

Nu alerg dupa “sufletul pereche”, nu cred ca exista sau daca exista este foarte greu de gasit. Ptr mine 'sufletul pereche' inseamna o persoana ptr care nu trebuie sa fac foarte multe compromisuri, si care ma poate intelege si accepta asa cum sunt. Pot sa fac mici schimbari insa nu ma pot transforma in idealul cuiva peste noapte. Poate altii stiu sa joace teatru sa fie pe placul cuiva insa eu nu fac asta.

Sunt de parere ca o relatie trebuie sa fie 50/50. Totul se discuta impreuna, se pun cartile pe masa, iar deciziile importante trebuie bazate pe rationament, luciditate si logica, de comun acord. Nu chestii nebunesti sau din impuls. Nu unul spune ceva iar celalalt executa.
Scrie răspuns

Pentru a interactiona pe Forum: Conecteza-te aici sau Inscrie-te aici daca nu ai cont.