Ce te poate atrage si ce te poate respinge la barbati ?

Locul ideal pentru schimb de pareri si sfaturi intre fete sau intre femei.
Avatar utilizator
iubire
Site Admin
Mesaje: 729
Membru din: 26 Mai 2008, 16:52

Ce te poate atrage si ce te poate respinge la barbati ?

Mesaj de iubire »

La barbati, pe mine ma atrage increderea argumentata pe care o afiseaza unii barbati. Apreciez educatia, bunul-simt, frumusete interioara, ingrijirea exterioara, fidelitatea. Pe tine ce te poate atrage si ce te poate respinge la un barbat ?
Vizitator

Re: Ce te poate atrage si ce te poate respinge la barbati ?

Mesaj de Vizitator »

consider ca prostia este lucrul cel mai respingator! nu cred ca as putea avea o relatie cu un barbat , hai sa-i spunem ...necultivat , pur si simplu prostia ma scoate din sarite.
Vizitator

Re: Ce te poate atrage si ce te poate respinge la barbati ?

Mesaj de Vizitator »


Minciuna ,"doar pe tine te iubesc"..... A te atrage un barbat ? .... Sinceritatea cred k e primul lucru si primul pas m-ai departe , :)
amina
Member
Mesaje: 13
Membru din: 10 Sep 2014, 16:25

Re: Ce te poate atrage si ce te poate respinge la barbati ?

Mesaj de amina »

Ce gasesc atragator la un barbat, rafinamentul, inteligenta, bunul simt,sinceritatea si modul in care stie sa cucereasca o femeie...am observat ceva la barbatii care sunt prezenti pe anumite site-uri de socializare, matrimoniale etc. Sunt total dezorientati, nu stiu cum sa cucereasca o femeie, poarta o masca care nu li se potriveste,poate sunt de vina si unele femei care profita de naivitatea unor barbati si ii lasa in urma bolnavi de suferinta. Problema este ca vin alte femei care sunt sincere si dezinteresate si trebuie sa repare ce au lasat altele in urma.
Ma gandeam la cavalerii din Evul Mediu care stiau sa respecte o femeie, sa o cucereasca, sa faca totul pentru iubita lor.
Ce mi se pare respingator la un barbat, sa obtina ceea ce doreste prin forta si jignirea femeii pe care considera ca o iubeste si ar trebui sa o respecte.Nu suport violenta sub nici o forma impotriva nimanui.
Scrie răspuns

Pentru a interactiona pe Forum: Conecteza-te aici sau Inscrie-te aici daca nu ai cont.