Toate femeile vor ca barbatii sa lupte pentru ele?

Organizarea nuntii, verighete, rochii de mireasa, costume, invitatii, flori fotograf si filmare, muzica, tort etc
john_nehotaratul
Member
Mesaje: 17
Membru din: 30 Mai 2010, 07:59

Toate femeile vor ca barbatii sa lupte pentru ele?

Mesaj de john_nehotaratul »

Toate femeile vor ca barbatii sa lupte pentru ele?
Ma contrariaza aceasta dorinta la femei .

Eu n-as avea incredere nici in barbatul care vrea sa-l dea la o parte pe celalat barbat, nici in femeia care iubeste astfel de situatii.
Am teama ca acestor persoane, lupta in sine e mai importanta decat persoana pentru care lupta.

Pot astfel de persoane sa fie fidele si sa nu simta ca-si pierd libertatea cand se casatoresc?
viktor17imperial
Member
Mesaje: 20
Membru din: 14 Iun 2010, 00:14

Re: Toate femeile vor ca barbatii sa lupte pentru ele?

Mesaj de viktor17imperial »

Hm ka buna siuati ai mai ales, kred ka ai dreptate!
Dupa parerea mea majoritatea femeilor Doresk ka un barbat sa se lupte pentru ea, nu in mod direct ci indirect!
Vizitator

Re: Toate femeile vor ca barbatii sa lupte pentru ele?

Mesaj de Vizitator »

Femeilor le-a placut dintotdeauna sa fie apreciate si laudate si nu accepta ca persoana de langa ele sa greseasca si daca gresesc barbatii trebuie sa le castige iertarea cu straduinte mari.E foarte greu sa castigi o fata sa te ierte pentru ca fetelor le place sa fie rugate si for sa faci anumite sacrificii pentru ele,sa lupti daca vrei sa le ai pentru ca se considera importante.
Vizitator

Re: Toate femeile vor ca barbatii sa lupte pentru ele?

Mesaj de Vizitator »

eu cred ca orice fata/femie ar vrea sa aiba alaturi un baiat/barbat care sa lupte pentru dragostea lor... ok, recunosc ca mie deasemenea mi-ar placea acest lucru...si nu e numaidecit sa concureze cu cineva pentru aceasta relatie, dar anume sa-si manifeste dragostea si fidelitatea... insa din pacate, la moment sunt foarte putine persoane care sunt cuadevarat fidele si care pot sa mentina o relatie de lunga durata fara ca sa mai aiba pe linga iubita/ul sau inca pe cineva...
razvan_flaviu
New member
Mesaje: 5
Membru din: 05 Feb 2013, 09:33

Re: Toate femeile vor ca barbatii sa lupte pentru ele?

Mesaj de razvan_flaviu »

Lupta trebuie dusa reciproc. Degeaba lupta barbatul pentru femeie, daca ea nu face nimic pentru barbatul ei.

Cred ca acest gen de femei se plictisesc repede, sunt foarte rasfatate si nu pot sa ramana cu cineva decat atata timp cat barbatul respectiv le satisface toate dorintele, poftele etc.

Aici imi vine in minte vorba lui Guess Who, care se potriveste de minune in acest context: "Femeia sta cu tine pana pleaca cu altul."
Scrie răspuns

Pentru a interactiona pe Forum: Conecteza-te aici sau Inscrie-te aici daca nu ai cont.