Ce calitati sa aiba o sotie ca sotul sa nu caute amanta ?

Organizarea nuntii, verighete, rochii de mireasa, costume, invitatii, flori fotograf si filmare, muzica, tort etc
Avatar utilizator
Cupidon
Site Admin
Mesaje: 285
Membru din: 26 Mai 2008, 16:52
Localitate: Bucuresti
Contact:

Ce calitati sa aiba o sotie ca sotul sa nu caute amanta ?

Mesaj de Cupidon »

Exista sotii ideale care sunt inselate de barbati fara pic de jena. Poate aveti voi o reteta buna pentru a convinge barbatii sa nu caute amante ! Ce calitati crezi tu ca ar trebui sa aiba o sotie pentru ca sotul sa nu aiba o amanta ?
felixx
Member
Mesaje: 100
Membru din: 29 Iun 2008, 14:56

Re: Ce calitati sa aiba o sotie ca sotul sa nu caute amanta ?

Mesaj de felixx »

:P Grea si totusi usoara intrebare , dar voi incerca cu toate ca stim ca nu exista o reteta SIGURA, pt. ca daca ar exista BARBATII :lol: :lol: nu ar mai insela.
Eu cred ca o femeie trebuie sa stie sa fie SCORPIE si INGER, sa nu se descopere in totalitate in fata sotului, iubitului.....pt. ca barbatii vor NOU, vor PROVOCARI, etc. atunci de ce SOTIA sa nu fie ea cea care sa fie noua tot timpul (daca sotul stie ca sotia iese de la munca se duce acasa, spala, calca, intr-un cuvant cunoaste programul care este foarte fix se va plictisi, va cauta ceva nou) de ce sotia sa nu fie o PROVOCARE?
Asta cred eu
Multumesc pt. rabdare
te_ascult
Member
Mesaje: 34
Membru din: 07 Aug 2009, 15:41

Re: Ce calitati sa aiba o sotie ca sotul sa nu caute amanta ?

Mesaj de te_ascult »

vasilepan scrie:o sotie pt mine cred ca ar trebui sa fie acea persoana simpla care de fapt sa te respecte la fel cum o respectii si tu.
pentru mine sotia ideala ar fii o persoana simpla cu caracter deosebit sa stie sa iti arata dragostea in acelasi timp sa iti ceara sa fii si tu la fel. cred si sustin ca exista sotie ideala precum si sot ideal, nu sunt de acord cu amantele si amantiii, daca exista in viata vreunei persoane inseamana ca de fapt ambii sunt de vina..
o sa incerc sa dau si eu cu parerea si sa raspund si tie ca mi-a placut raspunsul .. pana una lata cred ca totul se ascunde pe acolo pe unde
cred ca si el si ea este de vina poate ca si daca nu exista multa comunicare iar este rau apare acea plictiseala sau cum so mai nu numi mereu trebuie sa fie ceva nou .. vina vine si din partea lui daca el vine seara si nu o mai intreaba nimic nu mai face nimic cu ea si invers
cornelus001
Member
Mesaje: 28
Membru din: 06 Apr 2009, 02:09

Re: Ce calitati sa aiba o sotie ca sotul sa nu caute amanta ?

Mesaj de cornelus001 »

te_ascult scrie:
vasilepan scrie:o sotie pt mine cred ca ar trebui sa fie acea persoana simpla care de fapt sa te respecte la fel cum o respectii si tu.
pentru mine sotia ideala ar fii o persoana simpla cu caracter deosebit sa stie sa iti arata dragostea in acelasi timp sa iti ceara sa fii si tu la fel. cred si sustin ca exista sotie ideala precum si sot ideal, nu sunt de acord cu amantele si amantiii, daca exista in viata vreunei persoane inseamana ca de fapt ambii sunt de vina..
o sa incerc sa dau si eu cu parerea si sa raspund si tie ca mi-a placut raspunsul .. pana una lata cred ca totul se ascunde pe acolo pe unde
cred ca si el si ea este de vina poate ca si daca nu exista multa comunicare iar este rau apare acea plictiseala sau cum so mai nu numi mereu trebuie sa fie ceva nou .. vina vine si din partea lui daca el vine seara si nu o mai intreaba nimic nu mai face nimic cu ea si invers
Din POMUL verde si frumos ----- Mai cade-o FRUNZA , inca una ---- Si ... se astern , FRUMOS covor - PUFOS - ..... Asa e TOAMNA -ntotdeauna !!!
A mai cazut o FRUNZA-n calea TA si ... cine stie CATE-or sa MAI cada .....
PUPIK DULCE , CORNELUS001-IASI-ROMANIA-
Avatar utilizator
costea35
Member
Mesaje: 84
Membru din: 02 Iun 2011, 23:40

Re: Ce calitati sa aiba o sotie ca sotul sa nu caute amanta ?

Mesaj de costea35 »

Barbatul este poligam din firea lui naturala .Conform sondajelor un procent destul de ridicat dintre barbati si-au inselat sotia sau se gindesc sa o faca.Nu este deloc usor pentru o femeie sa-si pastreze in exclusivitate barbatul numai pentru ea cu toate drepturile sexuale rezervate, dar nici imposibil. Femeile care vor barbati foarte virili ,mai bine zis animalici :lol: ,sa-si i-a gindul de la fidelitatea lor.
Cei care pot oferi fidelitate sotiei, sunt acei barbati a caror iubire nu se bazeaza atit de mult pe placerile senzuale cit pe o atitudine permanenta de bunavointa , renuntarea la binele lor in favoarea persoanei iubite.
Parerea mea , o femeie daca vrea un barbat care sa nu o insele ,sa tina cont mai mult de frumusetea interioara a lui .
yuzenek
Member
Mesaje: 55
Membru din: 02 Ian 2010, 08:33

Re: Ce calitati sa aiba o sotie ca sotul sa nu caute amanta ?

Mesaj de yuzenek »

Sa stie sasi iubeaska ce are langa ea.mda.
Vizitator

Re: Ce calitati sa aiba o sotie ca sotul sa nu caute amanta ?

Mesaj de Vizitator »

Asa este,daca sunt prea virili se duc cat ai incerca tu sa fii super...si aici vorbesc din experienta proprie.Am zis ca daca e frumos m-=am scos, ca vor muri toate colegele de invidie....de unde! oricat am fost eu gospodina la bucatarie si....in pat,tot n-a fost de ajuns.Asda ca.....s-a dus!Deja de cand a plecat a skimbat vreo 4.
lorendy67
Member
Mesaje: 33
Membru din: 11 Noi 2009, 23:06

Re: Ce calitati sa aiba o sotie ca sotul sa nu caute amanta ?

Mesaj de lorendy67 »

offffffffffffffff.....cam multe de spus la subiectul asta.
iosif
Member
Mesaje: 97
Membru din: 23 Sep 2010, 17:25

Re: Ce calitati sa aiba o sotie ca sotul sa nu caute amanta ?

Mesaj de iosif »

Mai sunt unii care se cred masculi alpha,de parca am trai in epoca de piatra.Cu cat mai multe domina cu atat mai mult ii creste egoul si cu atat mai mult ii scade iq-ul.
Scrie răspuns

Pentru a interactiona pe Forum: Conecteza-te aici sau Inscrie-te aici daca nu ai cont.