casatoria

Organizarea nuntii, verighete, rochii de mireasa, costume, invitatii, flori fotograf si filmare, muzica, tort etc
mario_alin25
Member
Mesaje: 31
Membru din: 13 Apr 2010, 09:21

casatoria

Mesaj de mario_alin25 »

atunci cand te casatoresti ai multe optiuni dar nu beneficiezi intotdeauna de ele...
Vizitator

Re: casatoria

Mesaj de Vizitator »

Pentru cei ce nu sunt casatoriti , este un lucru mult dorit la un moment dat .Pentru cei casatoriti nu stiu exact cum este ,dar vreu sa aflu...
Avatar utilizator
Cupidon
Site Admin
Mesaje: 285
Membru din: 26 Mai 2008, 16:52
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: casatoria

Mesaj de Cupidon »

Din 25 iulie ne-am casatorit, asa cu majoritatea dintre voi stiu deja, dupa ce ne-am intalnit pe acest site, agentie matrimoniala. Suntem impreuna din februarie 2008. Pot spune cu mana pe inima ca ne este bine si ne iubim foarte mult si nu as putea trai fericita fara iubirea vietii mele.
Avatar utilizator
costea35
Member
Mesaje: 84
Membru din: 02 Iun 2011, 23:40

Re: casatoria

Mesaj de costea35 »

Ma bucur enorm sa vad ca exista cazuri si de iubire adevarata ,si nu am in suflet nici cea mai mica invidie fata de cei care au reusit in dragoste ,din contra atunci cind am in preajma mea un asemenea cuplu care se infrupta din plin ,din imbelsugata FERICIRE pe care sa zicem D-zeu le-a dat-o,parca si eu primesc o firimitura din fericirea lor. Doar atit :) ,sa nu v-a ginditi cumva la o practica a vietii sexuale moderne in care exista 3 participanti :lol: :lol: :lol: .
Vizitator

Re: casatoria

Mesaj de Vizitator »

Eu am o teorie despre iubire..yo kred k nu exista dragoste adevarata si infinita…ea sufera niste transformari pe etape:mai intai este acea pasiune nebuneask de la prima intalnire si pana la ktva timp dupa ksatorie dupa kre se instaleaza monotonia peste kre multe cupluri trec, apoi sufera o transformare…devine obisnuinta si dependenta dintre indivizi cu privire spre ex la crestera copiilor,la diversele treburi casnice etc…unii indivizi kred k viata de cuplu este cea mai imp si din kuza asta kiar dak intalnesq o pasiune,o noua flakra arzatoare k in momentul in kre ziki k ti intalnesti prima iubire,nu pot lua initiativa de a si parasi partenerul q kre s a obisnuit si asa ramane in acelasi mediu…asa k iubirea se metamorfozeaza in cele din urma si asta se intampla in majoritate cuplurilor…se spune k iubesti doar o data in viatza q adevarat, dar faza e k yo am vazut dragostea asta adevarata,pura si vesnik doar in filmele romantice si in krtile de dragoste…in viata reala…slabe sanse…
Vizitator

Re: casatoria

Mesaj de Vizitator »

într-adevăr că iubirea se transformă, dar se poate transforma într-o iubire profundă atunci când partenerii au aceleaşi aspiraţii, aceleaşi idealuri de viaţă.
Scrie răspuns

Pentru a interactiona pe Forum: Conecteza-te aici sau Inscrie-te aici daca nu ai cont.