In Romania : Barbatii fluiera claxoneaza fetele pe strada

Ai relatie cu probleme? Ai intrebari despre dragoste? Cauti sfaturi despre relatii! Cu ajutorul lui Cupidon treci mai uşor peste o despărţire, găseşti puterea să te îndrăgosteşti din nou, afli cum să-l cuceresti pe bărbatul viselor tale şi cum să ai o relaţie pasionala. Relaţii complicate şi tensionate, nepotriviri, despărţiri dureroase… sunt problemele pe care le poţi rezolva citind sfaturile noastre pe Forum.
Avatar utilizator
Cupidon
Site Admin
Mesaje: 285
Membru din: 26 Mai 2008, 16:52
Localitate: Bucuresti
Contact:

In Romania : Barbatii fluiera claxoneaza fetele pe strada

Mesaj de Cupidon »

In Romania : Barbatii fluiera, claxoneaza fetele pe strada ? Nu este o noutate. Coborati din Codru, multi barbati se cred in vestul salbatic nu ezita sa fluiere, sa strige ca la piata, sa claxoneze fetele pe strada. In strainatate nu se intampla acest lucru.

Care sa fie explicatia ? Proasta educatie a unor barbati frustrati ? Sau poate ... debordeaza de virilitate si reactioneaza asemeniea animalelor atunci cand intalnesc sexul opus ( imaginati-va cum reactioneaza un cal cand vede o iapa) ? Nu aveti uneori impresia ca unii barbati din Romania se aseamana cu anumite animale scapate dintr-o gradina zoologica direct pe strada ? Cum reactionati cund sunteti in aceasta situatie ?
felixx
Member
Mesaje: 100
Membru din: 29 Iun 2008, 14:56

Re: In Romania : Barbatii fluiera claxoneaza fetele pe strada

Mesaj de felixx »

: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Scumpa mea......99% din "BARBATII" romani sunt frustati, daca sar putea publica fara jena mesajele primite de la ei, nu a-i pune aceasta intrebare, sau a-i initia acest subiect.
Mi-as dori sa se poata face un site cu mesajele "de bun simt, inteligente,etc" scrise de BARBATII nostri ROMANI.
Multumesc pt. rabdare
Avatar utilizator
Cupidon
Site Admin
Mesaje: 285
Membru din: 26 Mai 2008, 16:52
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: In Romania : Barbatii fluiera claxoneaza fetele pe strada

Mesaj de Cupidon »

Daca am inteles eu bine, ne sugerezi sa publicam de maniera anonima mesaje trimise de catre barbati la femei, pe acest site ?
felixx
Member
Mesaje: 100
Membru din: 29 Iun 2008, 14:56

Re: In Romania : Barbatii fluiera claxoneaza fetele pe strada

Mesaj de felixx »

DA....si nu doar de pe acest SITE...cred ca vor fi destule femei care vor contribui cu acest "gen" de mesaje primite.........poti face pt. inceput un sondaj
multumesc pt. rabdare
Avatar utilizator
Cupidon
Site Admin
Mesaje: 285
Membru din: 26 Mai 2008, 16:52
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: In Romania : Barbatii fluiera claxoneaza fetele pe strada

Mesaj de Cupidon »

Da, desigur ca se poate deschi un nou topic pe tema cu mesajele stupide primite de la unii barbati.

cat despre despre gestul stupid ar fi de spus multe lucruri. Vi s-a intamplat, nu, sa fiti claxonate pe strada, sa vi se faca flash-uri in timp ce sunteti in trafic sau cand traversati, un cap sa se iveasca dintr-o masina si sa va abordeze? Ce se ascunde in spatele acestor dovezi de afectiune stradala?

Ei bine, aceste mici declaratii de dragoste l-au inlocuit aparent pe Romeo cel care recita poezii sub balcoane, si singurele balcoane care mai prezinta interes pentru barbati acum sunt cele afisate ostentativ, cele ascunse, mari, medii sau mici - balcoane sa fie.

Ai probabil un deficit de comunicare atunci cand ii "tragi un claxon" si consideri ca ti-ai exprimat un punct de vedere clar. Mitocanul-cu-claxon este si acela care, atunci cand asteapta la semafor si are in apropiere o masina condusa de o femeie, coboara geamul si nefericit ca al ei e ridicat, ii trage un scuipat de dragul Eros-ului si demareaza in tromba. Bravo, baieti, inca o dovada de abordare matura emotional!

Nu vad nici un rost practic in metoda "mitocanului-claxonist". Vorba lui Seinfeld - cum ar trebui sa reactioneze o femeie cand EL trece pe langa ea cu 70 km/h, emite un flirt sonor si se pierde in zare? Sa alerge descreierata, sa se arunce si in salt sa se prinda de bara din spate a masinii, sa ramana acolo agatata pana la prima oprire, sa se scuture, sa-i bata delicat in geam, prafuita, cu hainele rupte, mirosind a toba de esapament si sa-i spuna gingas "M-ai claxonat in urma cu vreo 7 intersectii, mi-am imaginat ca iti par atragatoare, vrei sa mergem sa bem ceva?". Si el ramane perplex, caci a mai claxonat intre timp o duzina de fete, la fel, fara sens sau scop.

Ca multi alti mitocani, " claxoniciul " se simte in largul lui cand e inconjurat de prieteni, deci nu are nici macar scuza plictiselii la volan. Rusine !
gabriel175
Member
Mesaje: 15
Membru din: 12 Iun 2009, 12:33

Re: In Romania : Barbatii fluiera claxoneaza fetele pe strada

Mesaj de gabriel175 »

Spuneai adineaori ca in strainatate nu se claxoneaza(dupa femei).Acolo nici macar nu se merge cu geamul deschis.Aici daca n-ai manele in masina si boxe de 150 de watti date la un volum cat mai mare,nu prea ai cu ce te lauda.Asta eu personal o numesc LIPSA DE CIVILIZATIE.Si nu cred ca asta se va schimba prea curand.
sdvio
Member
Mesaje: 28
Membru din: 23 Oct 2011, 20:07

Re: In Romania : Barbatii fluiera claxoneaza fetele pe strada

Mesaj de sdvio »

Cam urate gesturile,cu siguranta sunt o gramada de lucruri frumoase prin care poti arata ca iti place o fata:)
Vizitator

Re: In Romania : Barbatii fluiera claxoneaza fetele pe strada

Mesaj de Vizitator »

PE LANGA LIPSA DE EDUCATIE E UN SEMN DE FRUSTRARE
oviovii
Member
Mesaje: 34
Membru din: 29 Ian 2010, 00:10

Re: In Romania : Barbatii fluiera claxoneaza fetele pe strada

Mesaj de oviovii »

pana la 20 de ani ar trebui sa intelesi si barbatii de fapt copii,dupa aia cred ca ar trebui sa se maturizeze,nu rezolvi nimic cu fluieratul dupa fete,dar cum zici daca coboara din codru,dar nu sant ei vinovati,asa e pe la ei....
Scrie răspuns

Pentru a interactiona pe Forum: Conecteza-te aici sau Inscrie-te aici daca nu ai cont.