Prima dragoste, prima iubire din viata ta

Povestea mea de dragoste cu intamplari, sfaturi, pareri ?
Avatar utilizator
Cupidon
Site Admin
Mesaje: 285
Membru din: 26 Mai 2008, 16:52
Localitate: Bucuresti
Contact:

Prima dragoste, prima iubire din viata ta

Mesaj de Cupidon »

Prima dragoste, cele mai multe dintre noi, am trait-o cand eram adolescente, in primii ani de liceu. Poate iti amintesti cat erai de fericit, cum pluteai, zambeai tuturor si o noua lume tocmai o descoperisei. Erai indragostita. Intr-adevar, adolescenta este o varsta frumoasa, dar si dificila. In materie de dragoste evolutia sentimentala isi spune cuvantul abia la 15-17 ani, chiar daca prima simpatie pentru o persoana de sex opus, un barbat sau o femeie, dupa caz, ai avut-o cand erai la gradinita, sau in clasa a II-a.

Cum a fost prima ta relatie de dragoste ? Povesteste-ne ! Ai mai intalnit acea persoana de atunci ?
Vizitator

Re: Prima dragoste, prima iubire din viata ta

Mesaj de Vizitator »

depinde daca ai ce povesti
Vizitator

Re: Prima dragoste, prima iubire din viata ta

Mesaj de Vizitator »

este bine sa taci cateodata
yuzenek
Member
Mesaje: 55
Membru din: 02 Ian 2010, 08:33

Re: Prima dragoste, prima iubire din viata ta

Mesaj de yuzenek »

La 18 ani am simtit prima dragoste pt cineva.era din spania.dar sa dus o data ku moartea persoanei.
vasilepantea
Member
Mesaje: 17
Membru din: 11 Noi 2009, 15:40

Re: Prima dragoste, prima iubire din viata ta

Mesaj de vasilepantea »

prima dragoste nu se uita niciodata, este unic si trairea este aparte
vasilepantea
Member
Mesaje: 17
Membru din: 11 Noi 2009, 15:40

Re: Prima dragoste, prima iubire din viata ta

Mesaj de vasilepantea »

Yuzenek scrie:La 18 ani am simtit prima dragoste pt cineva.era din spania.dar sa dus o data ku moartea persoanei.
este ceva unic, sa stii sa traiesti prima dragoste
Vizitator

Re: Prima dragoste, prima iubire din viata ta

Mesaj de Vizitator »

rombest scrie:Prima dragoste, cele mai multe dintre noi, am trait-o cand eram adolescente, in primii ani de liceu. Poate iti amintesti cat erai de fericit, cum pluteai, zambeai tuturor si o noua lume tocmai o descoperisei. Erai indragostita. Intr-adevar, adolescenta este o varsta frumoasa, dar si dificila. In materie de dragoste evolutia sentimentala isi spune cuvantul abia la 15-17 ani, chiar daca prima simpatie pentru o persoana de sex opus, un barbat sau o femeie, dupa caz, ai avut-o cand erai la gradinita, sau in clasa a II-a.

Cum a fost prima ta relatie de dragoste ? Povesteste-ne ! Ai mai intalnit acea persoana de atunci ?
iosif
Member
Mesaje: 97
Membru din: 23 Sep 2010, 17:25

Re: Prima dragoste, prima iubire din viata ta

Mesaj de iosif »

Normal ca nu se uita.Prima dezamagire absoluta in iubire nu ai cum sa o poti uita oricat de mult ai dori.Macar te pregateste ca data viitoare si daca o sa doara,nu vei suferi asa de mult.Si pana la urma te invata ca de fapt in ceea ce tu crezi, nu mai exista doar prin carti si eventual filme,viata reala e cu 180 grade invers.
Vizitator

Re: Prima dragoste, prima iubire din viata ta

Mesaj de Vizitator »

Prima dragoste nu se uita in veci oricat ai vrea ,este ceva unic si nu cred ca vei mai putea iubi a doua oara pe cineva .lipseste acel ingredient ...numit mister, adrenalina ,emotie ...tin minte si acum prima mea dragoste ...o chema emma. eram amandoi in clasa a 9-a ,o conduceam pana la coltul strazii,numai ca eu eram inchis, gras cu mustata nu stiam ce sa vorbesc cu ea,vorbean numai despre scoala...dar ea nu-mi acorda nici o sansa .asa ca am decis sa ma schimb.am inceput sa ma duc la sala de lectura, sa ma cultiv ,sa citesc despre tot ,sa am o cultura generala.

Dupa ce am terminat aceasta etapa am inceput sa alerg, abdomene ...Dupa ce am inceput sa comunic nu numai cu ea dar si cu ceilalti din jurul meu am observat ca ma simteam mult mai bine .Vreo jumatate de an m-a tinut in sah,nu ceda deloc(nu ma lasa sa o sarut )...de atunci imi plac femeile misterioase (asta e din cauza emmei) daca o femeie mi se dezvaluie din prima ma plictisesc repede (sunt balanta)si nu mai are nici o importanta pentru mine .Sa revenim...stateam cu orele la telefon...ghici cine suna?eu....ghici ce imi facea mama cand vedea factura enorma la telefon?nu imi mai dadea bani de buzunar ...mai tarziu am aflat de la ea ca in timp ce vb la telefon ea il punea pe speaker si facea alte treburi decat sa ma asculte pe mine.Prin clasa a 10-a relatia s-a mai consolidat,ieseam impreuna ,ma lasa sa o sarut dar numai atat...am avut o rabdare enorma cu ea ,bine am facut ca am ascultat de intuitie ...ne potriveam de minune ...la sfarsitul clasei a 12-a am hotarat sa nu ne ducem la banchet deoarece locatia nu ne placea si nici anturajul .colegii de clasa ne-au criticat dar dupa aceea s-au adeverit temerilele noastre-multi s-au imbatat si a fost un fiasco total- ce am facut noi ?Ei bine ,am hotarat sa ne ducem la munte ..la Slanic moldova ..unde am inchiriat un apartament la o vila .A fost o saptamana de vis ,restaurant ,cina romantica si amandoi ne-am consumat virginitatea .Dupa care ,am data la facultate in iasi si dupa 2 ani de zile ne-am despartit.
zantze
New member
Mesaje: 1
Membru din: 02 Aug 2010, 18:54

Re: Prima dragoste, prima iubire din viata ta

Mesaj de zantze »

Eram clasa a 8a....nu il cunosteam decat din vedere...in schimb prietenii mei il stiau foarte bine...el era a 11-a..la o saptamana dupa ce am facut cunostiinta mi-a trimis un mesaj in jur de 12 noaptea sa imi spuna ca ma place si ar vrea sa fie cu mine...insa am ezitat sa ii raspund la mesaj in seara respectiva...k a 2a seara sa ma astepte de la pregatire cu un trandafir ..si asta datorita prietenilor nostrii.1 an de zile a fost superb..ma suna din 10 in 10 minute sa imi spuna ca ii e dor de mine desi statea la 5 minute de blocul meu...era romantic.....era totul cu visam...a fost si va fi ceva unic...
Scrie răspuns

Pentru a interactiona pe Forum: Conecteza-te aici sau Inscrie-te aici daca nu ai cont.