Diferenta de varsta intre femei si barbati in dragoste

Locul ideal pentru schimb de pareri si sfaturi intre fete sau intre femei.
Avatar utilizator
iubire
Site Admin
Mesaje: 729
Membru din: 26 Mai 2008, 16:52

Mesaj de iubire »

Ce este de facut cand esti pusa in situatia de a avea o relatie de dragoste cu un barbat mai batran ?

Pentu o astfel de relatie de iubire, ar trebui sa fii pregatita unor situatii mai putin cunoscute. De exemplu, exista sanse foarte mari sa nu aveti mai deloc subiecte sau hobby-uri comune.

Incearca sa ai grija ca el sa se simta in siguranta langa tine. Fiind un barbat mult mai in varsta, cu siguranta isi va pune intrebari de tipul: "Aceasta femeie ma va parasi pentru un barbat mai tanar?".

Pe de alta parte, trebuie sa vezi cat de energici sunteti amandoi. Gandeste-te la viitorul vostru si daca esti o persoana careia ii place sportul, iar el este mai tot timpul cu ochii-n calculator, este posibil sa nu petreceti prea mult timp impreuna.

Pe de alta parte, parerile barbatilor sunt impartite. "Ce ar putea avea in comun? Sa fie o diferenta atat de mare intre doi iubiti nu cred ca are niciun avantaj. Relatia nu ar rezista!", spune marc de 24 de ani. "Poate ca un barbat in varsta poate sa ii ofere ce isi doreste o femeie mai tanara. Poate ca si ea e la fel de matura si se vor intelege", spune Andrei, de 31 de ani.
Avatar utilizator
iubire
Site Admin
Mesaje: 729
Membru din: 26 Mai 2008, 16:52

Mesaj de iubire »

Majoritatea femeilor peste 25 de ani, sunt deja dezamagite de bartatii de varsta lor. Iar marea lor problema este gasirea unui barbat matur care sa le satisfaca nevoile.

Aceste femei cred ca barbatii mai in varsta nu le vor face sa sufere precum cei de varsta lor. Ele cred ca un barbat mai in varsta da dovada de devotamentul si angajamentul necesare pentru o relatie de dragoste de durata.

Varsta indica maturitate in iubire si abilitatea de a lua decizii. Femeilor mai tinere le place cineva care are grija de ele si ele sunt atrase de realizarile lui, de stabilitatea economica si maturitatea emotionala. Barbatii mai in varsta au un calm specific care predomina personalitatea lor, se descurca excelent in a purta conversatii si au un sarm aparte. Uitati-va numai cate fete il adora pe George Cloney…

Aveti grija, in ciuda diferentei de varsta, sa aveti aceleasi viziuni asupra vietii , aceleasi principii cu privire la familie si prieteni. Astfel ca o diferenta de 10 – 15 ani , poate duce la niste relatii reusite daca ambii parteneri nu au alte prejudecati. Asa ca data viitoare cand vezi o fata mai tanara cu un tip mai in varsta nu te gandi ca este cu el doar pentru bani, s-ar putea sa fie pentru ceva mai mai mult.
leda
Member
Mesaje: 20
Membru din: 12 Mar 2011, 15:15

Re: Diferenta de varsta intre femei si barbati in dragoste

Mesaj de leda »

Diferenta de varsta...Este un subiect foarte greu de lamurit sau de dat solutii clare pentru ca fiecare din noi avem "doua varste" cel putin: cea biologica si consemnata in acte oficiale si cea sufleteasca sau psihica! Deci, daca o fata de 25 ani are un barbat de 40, inseamna doar ca diferenta lor de varsta biologica este de 15 ani. La noi traditia este ca barbatul sa fie cu cativa ani mai in varsta decat femeia... din motive "biologice" as zice eu. Cred ca in cuplu, varsta sufleteasca este cea care conteaza cu adevarat.

Ei, dar mi-ar place sa vad aici raspunsuri date de barbati: ce cred ei despre diferenta de varsta :wink: ! Le plac femeile mai tinere sau mai in varsta decat ei?
Vizitator

Re: Diferenta de varsta intre femei si barbati in dragoste

Mesaj de Vizitator »

Tuturor barbatilor in varsta de 40-50 de ani le plac femeile mai tinere.
O femeie de 25-30 de ani , are nevoie de dragoste serioasa.
Un barbat mai in varsta trebue sa fie constient ca o femeie ma tanara decat el trebuie sa fie satisfacuta , nu gadilita un pic cu mana sau cu limba , mai da de doua ori din cur,si apoi moare linga ea sau ajunge tata ca Irinel Columbeanu.
E logic ca asfel de casatorii sau prietenii nu sant de durata .
Sa nu-mi spuna mie cineva ca [ important este sa se inteleaga,ca totul sa merge bine ]

THESE ARE WORDS AND SHIT
Nu merge fratilor , de la barbati in varsta, femeile nu cauta neapatat dragoste , sant constiente ca nu are parte de asta [ doar daca isi cumpara vibrator fapt care e ceva normal ]
Scrie răspuns

Pentru a interactiona pe Forum: Conecteza-te aici sau Inscrie-te aici daca nu ai cont.