copil de Dumnezeu

Despre dragostea fata de Dumnezeu, aspecte filosofice, morale si spirituale ale dragostei.
Vizitator

copil de Dumnezeu

Mesaj de Vizitator »

Sunt un fiu al Regelui Regilor , sunt faptura mainilor Lui ..... Sunt o persoana diferita si unica , dar incelasi timp am multe in comun cu cei ce ma inconjoara Am fost creat pt un plan divin si ca sa port lumina , sa fac voia Tatalui Am defecte , dar am si calitati .... Imi place sa zambesc dar si sa plang atunci cand simt nevoia de a o face ... Imi place marea , dar imi place si muntele... Imi plac femeile fetele credincioase, frumoase, culte si inteligente ! Imi place rasaritul dar si apusul ... Imi place sa vorbesc ( poate prea mult ) dar imi place si sa tac si sa ascult ...cred ca si tacerea are taina ei Imi place sa ma plimb ( in special toamna ) si printre frunze ce cad sa-mi astern gandurile pe o hartie ...de obicei le tin doar pt mine , de prea putine ori le impart cu cei din jur Imi place sa analizez lumea de afara in timp ce merg cu autobuzul , am impresia ca pt cateva clipe parasesc realitatea si pot sa ii vad din afara ei ... Imi place sa privesc fulgii de nea cum incerca sa contureze forme ce intrec ori ce imaginatie pe geamurile casei mele... Am invatat sa ma incred in Domnul iar atunci cand credinta mea este puternica EL face minuni pentru mine! Dar cand pasii mei se departeaza ganduri negre acapareaza gandirea: negativism disperare tristete si durere.( ADEVARATA FERICIRE O GASESC DOAR LA DUMNEZEU ) Iubesc muzica si oamnenii ( sunt persoane care nu pot fi inlocuite in inima mea ! ) Imi plac fluturii colorati inzorzorati inegali si culorile vii vesele rosu portocaliu mov galben verde Iubesc copii enorm de mult , si visez ca intr-o zi sa am si eu copii mei, (Cei mai frumosi copii din lume ) Imi place sa ofer dragoste sa ma daruiesc cu totul intr-o relatie , trup minte suflet ... IMI DORESC SA FIU IUBIT ( Si stiu sigur ca Domnul vrea sa faca o minune pentru mine !Stiu ca acest vis nu va ramane ne realizat ) Imi place sa ofer dragoste , si sa primesc in acelasi timp ... Cam acesta sunt eu ... un nou strop de ploaie care inca lucreaza sa adopte forma dorita de Tatal pe geamul numit ...lume .
Vizitator

Re: copil de Dumnezeu

Mesaj de Vizitator »

Eşti împlinirea mea..

Eşti împlinirea mea Isuse
În fiecare ceas din zi;
Toate dorinţele-mi nespuse
Şi orice gânduri nepătrunse
Atât de bine Tu le ştii !

Eşti mângâierea mea deplină
Întotdeauna, ne-ncetat;
Şi-atunci când duhul meu suspină
Prezenţa Ta Isus m-alină,
În harul Tău îmbelşugat.

Eşti fericirea mea Iubite –
Chiar şi-n pustiul cel mai rău;
Când visele îmi par zdrobite,
Când lupt cu temeri şi ispite,
Tu faci din mine visul Tău.

Eşti izbăvirea mea cea mare
Şi biruinţa mea, Isus;
În clipele de frământare
Când nu găsesc un sprijin tare,
Tu mă ajuţi să urc mai sus.

Eşti mântuirea mea Hristoase –
Tu m-ai născut prin moartea Ta;
Ce daruri sfinte şi frumoase,
Comori sublime, preţioase
Ai pus Tu, Doamne-n viaţa mea !

Mi-eşti totul, totul pe vecie
Isuse drag, o, Domnul meu;
Izvor de pace, bucurie,
Nădejde, har şi bogăţie –
Tu singur, veşnic Dumnezeu !
Scrie răspuns

Pentru a interactiona pe Forum: Conecteza-te aici sau Inscrie-te aici daca nu ai cont.