De ce femeile prefera barbatii imbracati in uniforma ?

Locul ideal pentru schimb de pareri si sfaturi intre fete sau intre femei.
Avatar utilizator
iubire
Site Admin
Mesaje: 729
Membru din: 26 Mai 2008, 16:52

De ce femeile prefera barbatii imbracati in uniforma ?

Mesaj de iubire »

Ma intreb adeseori ce determina pe majoritatea femeilor sa intalneasca sau sa aiba relatii de dragoste, casatorie, cu barbati in uniforma ?
Vizitator

Re: De ce femeile prefera barbatii imbracati in uniforma ?

Mesaj de Vizitator »

si nu ai ajuns pana acum la nici o concluzie ? :roll:
iuby33
Member
Mesaje: 50
Membru din: 07 Iul 2010, 16:41

Re: De ce femeile prefera barbatii imbracati in uniforma ?

Mesaj de iuby33 »

Adevarul este ca arata excelent barbatii imbracati in uniforma. Au un anumit aspect fizic, cu hainele ordonate ...sa zic asa, pe ei, bine calcate, frumos mirositoare. In plus iti inspira asa... o anumita protectie. Simti ca ar trece prin foc si sabie pentru tine. DAR am vazut si barbati in uniforma (adevarat destul de putini) care nu aratau asa de bine.
Concluzia mea: femeile prefera barbatii imbracati in uniforma pentru ca ele simt ca acestia sunt capabili sa le protejeze. :wink:
Vizitator

Re: De ce femeile prefera barbatii imbracati in uniforma ?

Mesaj de Vizitator »

barbatii in uniforma au o atractie deosebita,impun rtespect si siguranta.Femeile adora barbatii in uniforma pentru ca de obice,barbatul in uniforma este fie politist,fie jandarm sau militar si prin asta el are un anumit respect din partea celorlalti si un anumit prestigiu si le poate oferi un anumit statut in societate.
Vizitator

Re: De ce femeile prefera barbatii imbracati in uniforma ?

Mesaj de Vizitator »

Probabil impun respect, au o anumita prestanta, par mai intelectuali, mai studiosi. Asta, insa,stiu ca era valabil undeva inainte de vremea bunicii intre anii 1880-1940. Era extraordinar sa te plimbi la bratul unui tanar ofiter inalt, imbracat in uniforma-i impecabila, cu mustacioasa si ten frumos. Acum vremurile s-au mai schimbat, probabil ca mai exista femei care cad lesinate de placere la vederea vreunui june-n uniforma militara, dar domnisoarele , nu stiu cum vor sa-i vada imbracati, stiu insa ca adora sa-i vada incalecati in cele mai sofisticate masini.
Scrie răspuns

Pentru a interactiona pe Forum: Conecteza-te aici sau Inscrie-te aici daca nu ai cont.