despre parfumuri

Locul ideal pentru schimb de pareri si sfaturi intre fete sau intre femei.
Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Fiecare dintre noi alegem sa purtam un parfum din diferite motive.. Unele dintre noi poarta anumite parfumuri pentru ca degaja o anumita stare sau un anumit moment in timp ce altele se potrivesc unor anotimpuri diferite, sau pur si simplu parfumul care ne invaluie ne imbata simturile si ne da o stare de spirit unica, sau ne face sa devenim mai increzatoare.

Probabil ca ai auzit si tu de notele de varf, de mijloc si de baza ale unui parfum. Ceea ce nu stii este probabil faptul ca prima data intri in contact cu notele de varf, care dureaza in jur de 5 minute, dupa care urmeaza sa le simti pe cele de mijloc, etapa in care pH-ul pielii fiecareia dintre noi diferentiaza mirosul. In final vei simti notele de baza care sunt cele care se pastreaza pe piele. De aceea, intotdeauna parfumurile vor mirosi diferit , de la persoana la persoana( deoarece ph-ul pielii spune totul).

Voi ce parfum preferati aveti? Ce arome va atrag cel mai mult? Alegeti parfumurile in functie de anotimp sau doar in functie de starea de spirit?
Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Parfumul meu preferat este Coco Mademoiselle de la Chanel
Cine nu stie istoria lui Chanel , iata: Gabrielle Bonheur Coco Chanel (1883-1971) este, fara indoiala, una din figurile cele mai importante in lumea moderna a modei, stil de viata si lux. Gabrielle Chanel a debutat ca o tanara cantareata intr-un bar, si si-a castigat porecla de Coco Chanel dupa ce a cantat melodia Qui qu'a vu Coco. Chanel, in cele din urma, si-a gasit calea catre lumea modei, deschizand in 1909 primul sau magazin de profil sub marca Chanel. Parfum Chanel - Chanel a deschis in 1910 primul sau studio, iar in 1911 a deschis primul salon de moda sub brandul Coco Chanel.
Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Eu folosesc esenta de parfum sau eau de parfum. Dupa ce-am cheltuit o gramada de bani pe eau de toilette pana acum mi-am dat seama ca nu se renteaza. Desi pretul parfumurilor e mai scump (concentratia fiind mai mare) stiu ca m-am dat azi cu el si va mirosi discret pentru urmatoarele 3 zile.
Vizitator

Re: despre parfumuri

Mesaj de Vizitator »

Noi femeile alegem un anumit parfum pentru ca vrem sa avem propriul nostru miros.Stim ca un barbat este atras si de mirosul unei femei si noi trebuie sa fim unice in asta.parfumul este o insusire a unei femei si in acelasi timp o atractie. Parfumul este nelipsit din toaleta noastra . :wink:
Scrie răspuns

Pentru a interactiona pe Forum: Conecteza-te aici sau Inscrie-te aici daca nu ai cont.