Daca doua femei nu se cearta atunci sigur -"DISCUTA"-

Locul ideal pentru schimb de pareri si sfaturi intre fete sau intre femei.
Vizitator

Daca doua femei nu se cearta atunci sigur -"DISCUTA"-

Mesaj de Vizitator »

Am sa va spun o "POVESTE" despre doua femei - poate nu este chiar o poveste poate este un "Banc" sub forma de poveste o sa va rog sa va dati parerea si sa trageti concluziile singuri.Sa incepem: A fos odata ca niciodata o femeie care a facut multe rele la viata ei.poate si datorita faptului ca nu a ajutat-o nimeni sau poate asa i-a fost sortit<fapt este ca a juns la puscarie pentru 25 de ani.Nu a trecut mult timp si dupa vreo 2 -3 luni in celula sa a intrat o alta femeie cam de varsta ei si ea fusese condamnata la 25 de ani de detentie.Timpul trecea ,trecea, la ele in celula era armonie,gardianii se mirau cum 2 femei pot sa stea impreuna timp indelungat fara sa nu se certe , fara sa nu se "PARUIASCA".Si anii au trecut, incet, incet ....dupa 25 de ani usa celulei s-a deschis si un gardian batran care aprins cei 25 de ani de temnita grea a femeilor si-a bagat capul in deschizatura dela usa si a spus cu o voce vesela"Doamnelor ani au trecut cei 25 si santeti libere" "Doamnele" au intors spre el o privire nervoasa si la unison au spus"Dute tataie si vezi-ti de treburi ,nu vezi ca ne deranjezi, avem de discutat"--------Concluzia o sa o trageti dvs. As dorii sa stiu si eu la ce concluzie ajungeti.Apoi vom discuta si despre acestea. O zi buna tuturor!
Scrie răspuns

Pentru a interactiona pe Forum: Conecteza-te aici sau Inscrie-te aici daca nu ai cont.