Am fost parasit de femeie din cauza cheliei. Nu am par.

Povestea mea de dragoste cu intamplari, sfaturi, pareri ?
Vizitator

Am fost parasit de femeie din cauza cheliei. Nu am par.

Mesaj de Vizitator »

Buna. Sunt daniuel200 si am 30 de ani. Poveste mea e ca am suferit mult in ultimii 10 ani . Am o boala ereditara care mi-a cauzat cadera parului, dar am mers mai departe in viata . Dupa terminarea liceului m-am angajat pe santier sa capat experienta ,dar viata mea mergea mai departe normal . Am incercat sa imi schimb domeniul de munca si sa ma angajez la ceva mai bun dar datorita cheliei nu am reusit sa fac acest lucru pentruca se cerea aspect fizic placut .

Am incercat cu multe tratamente foarte costisitoare dar far nici un rezultat . Viata mea a inceput sa mearga mai greu dar nu mam descurajat .am incercat sami fac o prietena dar nu am reusti . Am incercat sa ma angajez in alte domenii dar datorita cheliei nu aveam nici o sansa, eram privit alfel si ma facut sa mi fie rusine de chelia mea . acum 4 ani am gasit o prietena iustina raluca carea ma acceptat asa cu chelie si ma iubea foarte mult, eram fericiti .

Viata a inceput sa mearga mai greu datorita cheliei ,colegii de servici faceau glume pe seama mea si ma jenam mereu de ei . Mam inscris la facutate ,acum sunt anul 2 drept la bucuresti si e foarte greu sa muncesti pentru a studia dar trebuie facut acest sacrificiu.

Problema care mia pus capac e ca ma parasit iubita mea fara un motiv concret ,trebuia sa facem nunta in vara dar ma parasti fara nici un motiv .a gasit un alt baiat si cred ca ia placut de parul lui pentruca eu nu am par sunt chel. mia distrus viata aceasta fata raluca .In ultimele 3 luni avea alt prieten si imi spunea mereu ca sunt sotul ei si ca o sa ne casatorim dar ma parasit pentru altul. Nu stiu ca sa mai fac ? E ceva rusinos pentru alte fete chelia si doar un implant de par m-ar salva care ar costa 3000 de euro.
Avatar utilizator
iubire
Site Admin
Mesaje: 729
Membru din: 26 Mai 2008, 16:52

Re: Am fost parasit de femeie din cauza cheliei. Nu am par.

Mesaj de iubire »

Dragostea este mai presus de aspectul fizic. Daca vreodata te-a iubit acea femeie, nu avea cum sa motiveze ca te paraseste pentru ca ai ramas chel in cap.
Vizitator

Re: Am fost parasit de femeie din cauza cheliei. Nu am par.

Mesaj de Vizitator »

Draga Daniel,daca prietena ta te iubea, nu te parasea,e cert acest lucru.Cand iubim o persoana,o cunoastem atat cu defecte si calitati, nici un om nu e perfect .Ea s-a folosit de mici tertipuri pentru a putea sa te paraseasca mai usor.Dragostea nu se schimba ,asa din prima.. azi iubesti, maine nu,acest lucru nu il definim ca fiind o iubire,ci doar o atractie.Cred ca i-ai fost un prieten bun ,aproape, iar cand a intalnit ,o alta persoana, a pus capat relatiei.Sfatul meu e sa mergi inainte si cine te iubeste, iti va iubi si chelia :) ,vei gasi persoana potrivita.o zi buna!
iuby33
Member
Mesaje: 50
Membru din: 07 Iul 2010, 16:41

Re: Am fost parasit de femeie din cauza cheliei. Nu am par.

Mesaj de iuby33 »

Am un amic foarte bun care se confrunta cu aceeasi problema. La nici 28 de ani a ramas fara pic de apr din cauza unor probleme familiale (pierderea unui membru drag din familie). Are foarte multe calitati... mai multe decat un barbat "cu par" :). Din pacate nu isi gaseste jumatatea si este frustrat din cauza aceasta. Noi, cei din cercul lui de prieteni ii aratam simpatia pentru ca o merita si incercam sa il determinam sa treaca peste acest lucru.
A inceput sa vada viata cu alti ochi, sa se accepte asa cum este, si sa isi puna in valoare calitatile pe care le are.
Te sfatuiesc sa faci acelasi lucru.
wildhoney
Member
Mesaje: 57
Membru din: 19 Iul 2010, 13:37

Re: Am fost parasit de femeie din cauza cheliei. Nu am par.

Mesaj de wildhoney »

Daca aspectul fizic a fost mai important decat sufletul tau inseamna ca acea femeie nici nu te-a meritat vreodata...asa ca nu merita nici ca tu sa o regreti. Fii sigur ca undeva acolo se afla exact femeia potrivita pentru tine, care va sti sa te aprecieze si care te va vedea pe TINE si nu un defect fizic...mult succes si nu lasa aceasta experienta sa te demoralizeze
Scrie răspuns

Pentru a interactiona pe Forum: Conecteza-te aici sau Inscrie-te aici daca nu ai cont.