Dragostea... sau banii?

Povestea mea de dragoste cu intamplari, sfaturi, pareri ?
Vizitator

Dragostea... sau banii?

Mesaj de Vizitator »

Povestea mea privita din afara e una clasica..dar eu, ca personaj principal, o vad al dracului de complicata.. Totul a inceput din liceu. Era o moda p acea vreme sa faci parte din cel mai popular grup..sa arati ca o Barbye anorexica cu haine mici, sa te aduca cineva la scoala cu masina..ce mai...cu totii trebuiau sa stie ca esti frumoasa si ai bani..
Timpul a trecut..si`ai zice ca in 6,7 ani se schimba multe. Intr`adevar, se schimba…dar cu siguranta de data aceasta nu a fost o schimbare in bine. Mai exact problemele mele existentiale erau aceleasi doar ca mult mai greu de rezolvat.Viata de facultate nu e una tocmai roz daca nu esti cine trebuie sa fii. Ai mei au fost doar niste functionari publici,si saracii s`au dat peste cap sa ma intretina decent intr`un oras mare ca cel in care aterizasem sa ``studiez``. Dar nu ``decent`` era cuvantul care ma caracteriza pe mine. ``Stralucitor`` plus ceva mai mult parca mi`ar fi convenit. Principala mea grija era sa`mi fac intrarile la petrecerile private din cluburile fitoase. Aici aveam sa intalnesc toti printii cu multi cai putere si conturi inimaginabile.. Nici cu varsta nu stateau prost..caci majoritatea din cei ce aveau banii lor nu erau studenti..nici pe departe..iar eu nici nu m`as fi gandit sa ma pricopsesc cu vreun ``baiatul tatei`` care cere bani de benzina pentru masina lui sport.
De introducerea mea in lumea visurilor mele se ocupa Kevin, un barman care fura listele de invitati pentru mine si observa imediat cum lipseste cineva pentru a`mi face loc..De ce facea el toate astea? Mi`am zis ca e prietenul meu cel mai bun..Ne spuneam tot unul altuia..Ne sustineam reciproc si mai nou stateam si in apartamentul lui dupa ce mi`am dat toti banii de chirie pe 3 luni pe o poseta Luis Vuiton care ar fi intors multe priviri invidioase. El nu`mi scotea niciodata ochii desi imi spunea des ca ma joc cu focul si ca nu ma vede bine in viitor. N`am inteles decat foarte tarziu ca dragul meu Kevin era indragostit de mine si nu astepta decat sa observ eu asta. Eram oarba pe atunci insa. Cuvantul dragoste nu mai exista de mult in vocabularul meu si zi dupa zi, saptamana dupa saptamana mi`am tesut o imagine asemeni unei panze de paianjen. Perfecta. NImeni nu stia de unde provin, ce conturi am,cate pilule de slabit luam ca sa arat asa. Eram doar o fata extaordinar de draguta cu forme pe care le`ar fi invidiat si Beyonce si multi barbati si`ar fi vandut mama sa o aiba: comunicativa, desteapta si bine imbracata.
Mi`am atins in sfarsit scopul. Stiam de mult ca sunt filata de un tip de vreo 40 de ani. Nu`si arata varsta dar barfele circulau repede. Mai stiam despre el ca era divortat si ca fosta lui traia extraordinar din ce`i iesise dupa divort. Ben era fix stalpul de care aveam sa ma agat. O perioada a fost perfect. El imi cumpara cele mai scumpe si frumoase lucruri, stateam déjà intr`un apartament de lux si aveam o masina numai a mea..treaba mea era sa arat bine la orice ora si sa mimez orgasme la greu (pentru ca marimea contului bancar nu e singura care conteaza si Ben nu era cel mai dotat tip din alte privinte ). Uitasem de unde plecasem si Kevin ma cam ignora in ultima vreme. Eram ca un lucru in folosinta acum. Stiam ca sunt dorita dar ma simteam ignorata. Cu Kevin era altfel.
Totul a durat jumatete de an pana cand intr`o noapte cand Ben ramasese la mine m`am trezit trasa de par, in palme si injuraturi..Amortita din somn nu realizam ce patisem. Nici pe Ben nu`l cunoscusem asa pana atunci. Imi repeta in continuu``cine e Kevin tarfo? Te platesc sa fii doar curva mea``. Mi`am dat seama ca vorbisem in somn si cand il visam p Kevin nu aveam niste vise tocmai crestine. Nici nu ma mai interesa cat auzise. Cu un ochi vanat si buza rupta am aterizat direct la bunul meu amic plina de remuscari pentru ca abia acum realizasem cat ma iubise baiatul asta si cata suferinta ii provocasem eu. O sa radeti, dar atunci am considerat ca sunt cea mai norocoasa persoana de pe pamant..Cu lacrimi in ochi si o valiza cu cele mai scumpe haine si bijuterii care mi`au incaput..ma vedeam din nou batand la usa prafuita si ieftina a apartamentului in care alta data traisem dupa-amiezi pline de voie buna alaturi de cel mai minunat barbat de pe pamant, fie el si cu un salariu mizer de barman si toate part`time`urile de pe net. Mi`a deschis. Avea un borcan mare de unt de arahide in brate si cand m`a vazut mi`a zis``pfew..bine c`ai venit..ma saturasem de batoane de cereale si mancare urata ambalata frumos``..Stia ca ma va face sa zambesc si isi daduse probabil seama de ce patzisem inainte ca eu sa deschid gura..O sa`mi spuneti ca pana la urma m`am multumit cu ``decent`` Gresiti! El era stralucirea mea.
Vizitator

Re: Dragostea... sau banii?

Mesaj de Vizitator »

Super, imi place povestea ta :)
Vizitator

Norocul nu surâde de multe ori

Mesaj de Vizitator »

Lumea celo avuţi, adda, e la fel de agitată ca şi a celor anevoiaşi, dar acestia din urmă au demnitate. Ai vrut să te depăşeşlti,,,, dar oare pentru cine? Mereu imi spoun ca banii nu aduc mereu implinire si drept dovadă esti tu.
Ai facut bine ca l-ai părăsit pe cel om lipsit de scrupule.. Cât de aproape era fericirea si tu o căutai intr o altă lume
Numai de bine să auzim
Scrie răspuns

Pentru a interactiona pe Forum: Conecteza-te aici sau Inscrie-te aici daca nu ai cont.