As vrea sa fiu iubita si sa iubesc ,cer oare mult de la un b

Locul ideal pentru schimb de pareri si sfaturi intre fete sau intre femei.
aryana_9
New member
Mesaje: 3
Membru din: 30 Oct 2011, 14:50

As vrea sa fiu iubita si sa iubesc ,cer oare mult de la un b

Mesaj de aryana_9 »

Oare exista dragoste adevarata pe siteuri ?
Vizitator

Re: As vrea sa fiu iubita si sa iubesc ,cer oare mult de la

Mesaj de Vizitator »

Exista, cu siguranta exista! :) Cred ca totul tine de fler si un strop de noroc, norocul de a intalni persoane serioase care sa-ti redea increderea in oameni, in iubire.Nu uita ca oamenii intalniti aici sunt cei pe langa care treci pe strada.Bafta!
Vizitator

Re: As vrea sa fiu iubita si sa iubesc ,cer oare mult de la

Mesaj de Vizitator »

Nu ceri deloc prea mult! ceri exact ce ai nevoie, exact ce au toate fiintele nevoie...inca de la un catelus sa o pisicuta pana la un copil ...o femeie sau un barbat.
Dragostea...nu e usoara si cere multa"munca" pentru a fi "intretinuta,dar pentru oricare e un cineva acolo care asteapta...de asta putem fi siguri-toti avem perechea noastra! chiar daca avem norocul sa gasim persoana aceea speciala la 20 de ani sau la 45 de ani...ea e acolo si ne asteapta...iar pentru cei care o gasesc mai tarziu sa fie siguri ca acea persoana speciala e mult mai pregatita sa le fie alaturi avand in vedere ca a trecut mai mult prin viata.

Parerea mea e ca atunci cand cunosti pe cineva nu-ti dai seama de importanta acelei persoane in viata ta-timpul e cel care te face sa intelegi si,la multi dintre noi atunci cand ajungem sa intelegem ceea c conteaza cu adevarat "persoana" deja s-a indepartat sau nu mai e de mult in preajma...totusi nu trebuie sa ne pierdem increderea,iar data viitoare vom fi mult mai pregatiti! Dragostea nu vine cand o asteptam sau cand o cautam,ci atunci cand suntem prea "ocupati" cu alte lucruri "importante" incat nici nu ne gandim la ea:)

Cat despre dragostea pe internet...daca te pricepi cat de cat la persoane poti fi norocoasa sa gasesti pe cineva langa care poti pierde nopti in sir in spatiul virtual iar mai apoi timpul in cafenele sau parcuri- ca tot a venit primavara!:)
Cei care nu cred in dragostea pe internet sunt doar acei"nefericiti" care nu au fost inca loviti de ea in spatiul acesta imens...sau acei oameni mult prea fricosi sau precauti pentru a-si asuma riscuri-dar ce e viata fara riscuri? fara adrenalina?

Odata demult ( suna de parca am peste 50 ani-sh nu-i asa!) credeam ca cine se indragosteste pe internet nu-si poate asuma riscuri sau e prea timid sau complexat sau mai stiu eu ce credeam acum cativa ani...pana cand...

Cred ca au trecut vreo 5 ani de atunci...era un site de socializare de la Winterfresh si asha in gluma mi-am facut sh eu cont...si asa m-am indragostit de un roman plecat in anglia -si eu de el sh el de mine.... si planuri peste planuri--a fost o relatie frumoasa...doar ca distanta si-a spus cuvantul(eram inca in liceu si nu puteam renunta la scoala)...dar anii au trecut si chiar daca nu mai este dragostea de atunci si acum pastram legatura ca prieteni cu ceva mai multe sentimente-si daca mie mi s-a intamplat,mie care eram TOTAL antirelatii internet atunci cred ca oricine poate daca vrea si spera!
Scrie răspuns

Pentru a interactiona pe Forum: Conecteza-te aici sau Inscrie-te aici daca nu ai cont.