Dezamagit de relatiile de dragoste incepute pe internet

Povestea mea de dragoste cu intamplari, sfaturi, pareri ?
rubin1
New member
Mesaje: 1
Membru din: 07 Mai 2010, 09:38

Dezamagit de relatiile de dragoste incepute pe internet

Mesaj de rubin1 »

Mai Raluca, eu nu stiu cum ai facut tu , dar eu am tot incercat si tot nu am reusit sa gasesc ceva pentru sufletelul meu. Tot ce am observat este ca se reduce totul la bani. Sau cum am patit ca ne-am indragostit unul de altul dupa un an de discutii pe internet, iar cand urma sa ne intalnim, a gasit pe altcineva, binenteles a avut ceva mai aparte decat mine, asa mi-a spus ea .

Si totusi pana la urma ea a spus ca inca mai simte ceva pentru mine , si m-a rugat sa ne intalnim sa vada daca intradevar mai este acea scanteie .

Ne-am intalnit ,si binenteles acea scanteie de care spunea ea, era stins de mult.Ma rugat sa nu ma supar ,dar prima impresie cand ne-am vazut fata in fata ,a fost ca eram ca un frate pentru ea.Iti dai seama cum m-am simtit ?! De parca toata sirea spinarii a inghetat, iar in stomac o durere insuportabila . Nu-i doresc la nimeni, sa simta ce am simtit eu .

Deja am o varsta si sincer sa fiu, nu stiu daca o sa mai fata la o asfel de intalniri . O zi frumosa in continuare iti doresc.
Avatar utilizator
iubire
Site Admin
Mesaje: 729
Membru din: 26 Mai 2008, 16:52

Re: Dezamagit de relatiile de dragoste incepute pe internet

Mesaj de iubire »

Asa cum iti spuneam in mesajul pe site, nu trebuie sa fii dezgustat sau dezamagit de esecul unei intalniri. Gandeste-te ca sunt tot atat de femei singure cat barbati, deci ai de unde alege, daca acorzi suficient timp cautarilor sustinute. Mult curaj si incredere iti doresc.
Avatar utilizator
blueeyes
Member
Mesaje: 53
Membru din: 24 Mai 2010, 20:03

Re: Dezamagit de relatiile de dragoste incepute pe internet

Mesaj de blueeyes »

Sincer, atat timp cat un an te limitezi la a vorbi pe internet. devine destul de plauzibil faptul ca sentinemtele tind spre a se defini ca fiind platonice.
Atunci cand simti ca ar putea exista o scanteie este bine sa nu lasi sa treaca prea mult timp, sa ai nerabdarea de a proba cat mai repede daca exista acel oxigen care poate intretine focul.

Teoretic si la nivel ideatic ar putea fi OK, dar stim cu totii ca practic trebuie sa ne dam cu adevarat seama daca ne-a atras doar imaginea si vorbele celui cu care doar reusim sa comunicam, sau ne place si vrem sa mergem mai departe in realitatea care reprezinta cu succes viata fecaruia dintre noi.

Oricum din fiecare experienta putem invata cate ceva, si de fiecare data vom constata ca inca mai exista cate ceva care poate fi invatat, viata ne ofera multe lectii, depinde de fiecare cat si cam invata aceste lectii
Vizitator

Re: Dezamagit de relatiile de dragoste incepute pe internet

Mesaj de Vizitator »

da eu sunt foarte dezamagit de povestile sau relatiile de pe internet.de ce? pt ca am cunoscut pe cineva pe net si din ziua cand am cunoscut-o viata mea a fost un cosmar. la inceput era bine eram extrem de indragostit si fericit.

Asta dupa o perioada fff scurta de timp, ca acum sa stau tot singur(desi am acutat chiar daca nu prea am mult timp din cauza jobului si inca nu am gasit nimic) si oricum pe net nu ai castig de cauza poate una la o mie sansa intradevar si daca ai mult noroc sa iti faci viata frumoasa si sa fi iubit(a) si tu la randu tau sa oferi la schimb ca asa mi se pare corect si normal.

Cu parere de rau si poate o sa se supere ceilalti din juru meu nici in site-uri de Matrimoniale si sociale nu mai cred, pe aceste site-uri intri mai mult din simpla curozitate si eventual cel mult sa iti faci prietenii noi daca te duce mintea si de pinde si de caracteru tau.

PS. nu mai are rost sa povestesc prea mult de ce am spus mai sus cand am postat acest comentariu pt ca nu vreau si nu imi place in primu rand( si nu cred ca nimeni ar fi dispus sa povestesc ce sa intamplat cu mine) si nici nu vreau sa impresionez prea mult, nu e genu meu asa ca....asta e situatia. in rest eu va spun bafta si la cei care se iubesc si sunt indragostiti: iubiti-va mult!
Vizitator

Re: Dezamagit de relatiile de dragoste incepute pe internet

Mesaj de Vizitator »

Problema ta "rubin" nu apare doar la relatiile incepute pe net ci in orice conditie sau mediu.
In general, cand o femeie iti spune ca esti ca un frate, prieten bun, prieten mai putin bun, prieten mai mult sau mai putin bun etc (la femei prietenii au cam 100 de grade ierarhice) inseamna ca nu esti destul de "macho" pentru ea si nu te-ar baga sub plapuma niciodata. In astfel de situatii cel mai bine este sa faci stanga imprejur si sa fugi incotro vezi cu ochii.
Femeile cu moravuri indoielnice intotdeauna tin sa pastreze aparentele. Au "prieteni" adica fraierii carora sa le faca confidente si "masculii" pe care de obicei ii tin ascunsi si care, de regula, sunt insurati, infractori, baieti de bani gata sau barbati peste 40 de ani dispusi sa le plateasca toate capriciile.
Vizitator

Re: Dezamagit de relatiile de dragoste incepute pe internet

Mesaj de Vizitator »

Eu as putea sa impartasesc dintr-o relatie de a mea din trecut,si totodata sa-l contrazic pe marius cum ca nu exista persoane pe net cu care ai putea avea o relatie.eu am intalnit pe cnv acum 2 ani pe net,pe un site de socializare,am vb,ne-am cunoscut,am vazut in mare caracterul lui si am decis sa ne vdm.pot spune ca pana in momentul de fata acea relatie a fost cea mai frumoasa si cea mai lunga de altfel,durata ei fiind de 1an si 2sapt.acea pers efectiv mi-a oferit totul,a fost enorm de atent cu mine,ma iubea,ma proteja,era langa mine in orice clipa am avut nevoie.

Imi facea surpriza mereu,era intradevar foarte indragostit fata de mine,ma iubea dupa 1luna de cand eram impreuna,prima data te iubesc mi-a sps chiar in seara de revelion.sentimentele mele pt el nu au fost atat de intense ca ale lui,insa am tinut enorm de mult la el.am incetat sa mai fim impreuna din cauza ca nu ne mai intelegeam...eram cv mai copila atunci,si eram ft mofturoasa :? ,si incepuse si el sa oboseasca oarecum.dar da eu sunt o pers care a trecut print-o relatie cu cnv de pe net,sunt un caz concret :wink: .
andrei89
New member
Mesaje: 9
Membru din: 30 Dec 2013, 23:20

Re: Dezamagit de relatiile de dragoste incepute pe internet

Mesaj de andrei89 »

Dupa parerea mea o relatie inceputa pe internet,trebuie sa ramana pe internet!
Deoarece toti dar absolut toti pe internet suntem mai buni si tindem sa ne prezentam cat de bine putem calitatile si eventual sa inflorim putin (ca doar nu strica o minciunica mica, mica) iar despre defecte daca trebuie sa vorbim, le enumeram ca si cum nu ar avea importanta sau ca sunt minore, ei bine astfel de relatii perfecte sau aproape perfecte ar trebui sa ramana doar pe ***

Eu nu spun ca site-urile de socializare nu ar trebui sa existe, sau ca persoanele de pe aceste site-uri care se intalnesc nu pot avea un viitor impreuna ci spun ca daca unul din cei 2 indivizi ajunge sa simta chiar daca nu o spune ca iubeste pe celalt deja este o relatie care ar trebui sa ramana pe internet.

Cred ca peste 80% dintre cei inscrisi aici uita ca sunt pe un site de socializare sau uita semnificatia acestui cuvant. Pe aceste site-uri oamenii ar trebui sa comunice, sa-si impartaseasca parerile, opiniile etc, iar cele care-si cauta un partener ar trebui sa-si aranjeze o intalnire cat mai repede pentru ca exista riscul ca unul din cei 2 sa nu fie multumit si astfel sa incerce sa incheie sau de fapt sa fie la "vanat" si atunci odata atins scopul dispare si astfel se pierde timp pretios pentru unii care stau luni sau poate chiar ani de vorba cu asa zisa "persoana pe care o iubesc", "persoana de care am nevoie", "persoana ideala pentru mine"
(ca tot am de stat treaz pana dimineata sa va si dau un exemplu despre "vanat")

Acum vreo 2 ani de zile jucam un joc gen (travian, triburile, grepolis) si faceam parte dintr-o comunitate de jucatori de toate varstele. Din plictiseala am studiat putin persoanele din acea comunitate si am gasit o persoana de sex opus care la prima vedere parea foarte puternica, sigura pe ea si plina de sine si am atacat-o ori de cate ori am avut posibilitatea cu remarci si glume impertinente timp de vreo 3 zile dupa care a cedat si a avut o iesire isterica, mi-am cerut scuze si mi-a cerut sa vorbim in privat. Dupa doar 2 zile de vorbit in primat, timp in care o socam constant si o stresam la maxim, ea nu renunta sa ma caute asa ca i-am mai dat o data cu ceva in cap si am intrebat-o direct daca simte ceva pentru mine, a recunoscut, ce-i drept destul de greu, dar asta a facut victoria si mai savuroasa.

Eram amuzat si distrat la maxim nu doar pentru ca i-am stricat armura aparent impenetrabila pe care o scotea in evidenta cu iscusinta, nu doar pentru ca am facut-o sa-i placa foarte mult de mine desi am insultat-o si injosit-o si facut-o sa para "blonda" in fata celorlalti ci si pentru ca as fi putut sa-i spun mama, fiind cu 20 de ani mai mare decat mine.
Mi-a luat 2 zile sa o conving ca acest fapt nu este o problema reala ci doar ceva in mintea ei. Dupa care am pus capat pentru ca m-am speriat putin, se ajunsese deja muuult prea departe. The end.

Intrebare: Cat de vulnerabil/a esti tu la asa ceva?
Vizitator

Re: Dezamagit de relatiile de dragoste incepute pe internet

Mesaj de Vizitator »

nu cred că e ceva de drum lung! :?
macaragiuturn
Member
Mesaje: 33
Membru din: 17 Oct 2010, 08:54
Localitate: Craiova, ROMANIA
Contact:

Re: Dezamagit de relatiile de dragoste incepute pe internet

Mesaj de macaragiuturn »

Dezamăgirile în relaţiile serioase pe internet apar findcă una din cele două persoane nu este transparentă de la început faţă de cealantă persoană, şi în astfel de condiţii trebuie să fim cît mai prudenţi şi direcţi în comunicare iar la cea mai mică îndoială trebuie săi explici celeilante persoane sentimentul negativ ce ţil-a creat iar dacă devine negativă atunci e clar trebuie întreruptă legătura, dacă treci cu vederea peste greşala produsă de celălant partener atunci poţi să te aştepţi la o dezamăgire.

Oricum e clar pentru oricine că găsirea unei persoane pe internet e foarte riscant mă refer la faptul că întotdeauna în mintea celor doi va exista tendinţa de întreruperea relaţiei chiar şi din cea mai mică neînţălegere bazînduse pe ideea că "las că sînt o grămadă pe net, găsăsc eu pe cineva mai bun ca tine", sfatul meu nu te băga în relaţia a două persoane, iar a doua variantă nu contactaţi persoanele ale căror profile nu sînt completate corespunzător relaţiei pe care vo doriţi dvs.
Avatar utilizator
iubire
Site Admin
Mesaje: 729
Membru din: 26 Mai 2008, 16:52

Re: Dezamagit de relatiile de dragoste incepute pe internet

Mesaj de iubire »

Eu va confirm ca se poate intalni pereche pe un site de Matrimoniale . Insa sanse putine pe un site gratuit ! Pe un site gratuit se inscriu tot felul de "specimene" care creeaza numai probleme.

Eu personal mi-am gasit jumatatea pe un site de matrimoniale, mai degraba intr-o agentie matrimoniala. Nu sunt nici urata, nici repetenta. Cred ca sunt o femeie normala, modesta.

Atasez un link care un reportaj interesant despre relatiile matrimoniale, realizat recent de catre ANTENA 3 care a aprut la emisiunea In Premiera, cu Carmen Avram.

In acest reportaj, ma veti vedea, sunt Raluca.

Mentalitatea in Romania este retardata. In strainatate, a apela la o agentie matrimoniala este un lucru normal.

Cat despre plata, mi se pare absolut normal sa se plateasca serviciile, fie ele si Matrimoniale . Desigur vorbim se servicii profesionale care nu se limiteaza doar la o banala inscriere pe un site de Matrimoniale care nu verifica profilele in nici un fel.

O agentie matrimoniala este cu totul altceva !

Repet, in Romania o afacere tip "agentie matrimoniala" este falimentara deoarece romanii nici nu au bani nici nu concep sa plateasca asemenea servicii.

In strainatate, o asemenea afacere aduce un profit de minim 100 000 euro pe an, o spun din experienta !
Scrie răspuns

Pentru a interactiona pe Forum: Conecteza-te aici sau Inscrie-te aici daca nu ai cont.