Iti arati varsta?

Locul ideal pentru schimb de pareri si sfaturi intre fete sau intre femei.
iuby33
Member
Mesaje: 50
Membru din: 07 Iul 2010, 16:41

Iti arati varsta?

Mesaj de iuby33 »

Am o prietana care arata foarte bine la varsta ei. Are 34 de ani si arata de 18 ani. Are tenul inca frumos, cumva proaspat, isi mentine silueta. Culmea, are familie dar isi gaseste timp intodeauna si pentru ea: sa foloseasca creme, sa mearga la inot (asta prefera ea, in loc de body building, aerobic, sala de forta sau mai stiu eu ce).
Se spune ca persoanele care arata cu mult mai tinere fata de varsta pe care o au, la varsta a treia vor arata mai imbatranite... :cry:
Tu iti arati varsta?
Vizitator

Re: Iti arati varsta?

Mesaj de Vizitator »

Nici eu nu imi arata varsta . Niciodata nu mi-am aratat-o. Tin minte ca in liceu eram considerata o copila de generala. Nici pe la 19 -20 ani oamenii nu credeau ca am aceasta varsta. Cineva mi-a sugerat odata sa merg cu buletinul agatat de gat ca sa fiu credibila :lol: Iar acum , la aproape 26 de ani , lumea inca ma crede o pustoaica ...de maxim 18-20 ani.

Nu stiu cat e de adevarat mitul ca ..daca nu iti arati varsta acum, mai tarziu o sa pari imbatranita. Nu cred asa ceva, atat timp cat ai grija de corpul tau , prin sport si consum de lichide multe (pentru inlaturarea toxinelor din corp)si fructe. Citeam de curand o carte unde spunea asa "Natura va da fata pe care o aveti la 20 de ani, cea pe care o veti avea la 50 de ani depinde numai de dumneavoastra"

Principalul factor de imbatranire al pielii este soarele..asa ca, protejati-va pielea cu un factor de portectie ridicat, in fiecare zi, chiar daca e vara sau iarna.
Vizitator

Re: Iti arati varsta?

Mesaj de Vizitator »

Hmm, nu, nu imi arat varsta!
Uneori si eu imi spuneam in gand: "imbatranirea va veni peste noapte" fara sa am o justificare. Sigur ca nu vei mai arata niciodata ca la 20 de ani, dar important este sa nu arati ca ai 40, 50 desi ii ai sau, si mai rau, cu multi ani in plus.

Eu nu cred in povestea cu ingrijirea. Cred ca esti genetic construit sa nu-ti arati varsta. As spune ca, dimpotriva, un exces de machiaj in tinerete, te va imbatrani inainte de vreme. Sigur ca poti ajuta corpul sa se mentina tanar, dar nu cu creme si tot felul de farduri. Probabil ca sportul este cel mai indicat, acel sport care se adapteaza fiecaruia dintre noi. Apoi alimentatia, modul de viata, sexul (de ce nu), implinirile sufletesti. Si-or mai si altele.
wildhoney
Member
Mesaje: 57
Membru din: 19 Iul 2010, 13:37

Re: Iti arati varsta?

Mesaj de wildhoney »

Am 20 de ani daca acum nu imi arat varsta atunci cand?
Vizitator

Re: Iti arati varsta?

Mesaj de Vizitator »

dragii mei,sunt o gramada de factori care influenteaza aspectul fizic.:alimentatia sanatoasa,mostenirea ereditara si nu in ultimul rand,grija fata de aspectul tau personal.
Scrie răspuns

Pentru a interactiona pe Forum: Conecteza-te aici sau Inscrie-te aici daca nu ai cont.