Cine credeti ca inseala mai mult femeile sau barbatii?

Ai relatie cu probleme? Ai intrebari despre dragoste? Cauti sfaturi despre relatii! Cu ajutorul lui Cupidon treci mai uşor peste o despărţire, găseşti puterea să te îndrăgosteşti din nou, afli cum să-l cuceresti pe bărbatul viselor tale şi cum să ai o relaţie pasionala. Relaţii complicate şi tensionate, nepotriviri, despărţiri dureroase… sunt problemele pe care le poţi rezolva citind sfaturile noastre pe Forum.
Vizitator

Cine credeti ca inseala mai mult femeile sau barbatii?

Mesaj de Vizitator »

Am citit diverse articole si am aflat ca in ziua de azi femeile inseala mai mult decat barbatii!
Sincer din cate vad si eu in fiecare zi incep sa cred ca au dreptate si ca femeile sunt cele care calca satramb de cele mai multe ori.Intrebarea este de ce?
Parerea mea este ca datorita neglijentei sau monotoniei din cuplu...voi ce credeti?
Vizitator

Re: Cine credeti ca inseala mai mult femeile sau barbatii?

Mesaj de Vizitator »

Cine nu mai vrea ori nu mai poate sa faca efortul de a fi fidel.Cine uita ce a promis iubirii si celui de langa el.Cine isi pierde cumpatul si se arunca impulsiv in experimentari.Cine uita drumul spre celalat sau spre "eul" din atat de fragilul "noi".Adica-noi,oamenii..unii dintre noi.Femei sau barbati,femei si barbati.
Vizitator

Re: Cine credeti ca inseala mai mult femeile sau barbatii?

Mesaj de Vizitator »

popescusimona scrie:Am citit diverse articole si am aflat ca in ziua de azi femeile inseala mai mult decat barbatii!
Sincer din cate vad si eu in fiecare zi incep sa cred ca au dreptate si ca femeile sunt cele care calca satramb de cele mai multe ori.Intrebarea este de ce?
Parerea mea este ca datorita neglijentei sau monotoniei din cuplu...voi ce credeti?


da Simona ai dreptate...de cele mai multe ori fetele sunt cele care calca stramb intr-o relatie dar cred ca asta se datoreaza faptului ca intervin factori ca: monotonia, faptul ca nu mai sunt pe aceeasi lungime de unda,neglijenta,lipsa de respect si multe altele...
Dar cred ca o femeie sau un barbat inseala atunci cand persoana cu care este nu ii ofera ceea ce are nevoie (caldura sufleteasca, intelegere,mangaieri,tandreturi...)atunci cand toate astea lipsesc ai tendinta sa cauti in alta parte...
Daca iubesti sincer nu inseli...
mihi
Member
Mesaje: 61
Membru din: 26 Aug 2010, 13:58

Re: Cine credeti ca inseala mai mult femeile sau barbatii?

Mesaj de mihi »

Am citit intr-un sondaj ca femeile ar fi dispuse sa insele in proportie de circa 70% in comparatie cu barbatii 45-50%. Si eu am constatat ca femeile sunt mai predispuse la adulter decat barbatii in societatea noastra dar asta nu exclude faptul ca barbatii ar fi usa de biserica. Totusi ceea ce dupa parerea mea este si mai ingrijorator este procentul ridicat al celor care ar fi dispusi sa insele (atat femei cat si barbati).

Acest lucru duce la concluzia existentei unei instabilitati avective intre persoane. Aceasta instabilitate eu o vad ca fiind rezultatul scopurilor materiale intr-o relatie. De la situatia economica apar cele mai dese probleme in cupluri (problemele afective fiind si ele un liant al acestor dezechilibre).

Iubiti-va mult!
iosif
Member
Mesaje: 97
Membru din: 23 Sep 2010, 17:25

Re: Cine credeti ca inseala mai mult femeile sau barbatii?

Mesaj de iosif »

In ziua de azi femeile au intrecut barbatii la acest capitol,iar asta chiar ca nu e de laudat.

La femei de obicei materialismul a preluat locul iubirii.La barbati mereu era vorba de"carne proaspata" testosteron,sa avem cat mai multe,go for the hunt samd.La femei mai nou tre sa fii un fel de Carlos Mendosa din telenovele sa stea cu tine(la factorul financiar ma refer),altfel rar mai vezi o femeie capabila sa stea langa un barbat care nu o duce extrem de bine cu banii.

Iar daca nu ai tu? nici o problema,ofera amantul pe tine poate te tine asa de treaba,ca esti fraier sa ii oferi iubire,stai langa ea o ajuti in tot ce poti tu si chiar crezi ca ei ii pasa de tine.La factorul financiar daca nu ai destul nu trebuie sa iti faci griji,va fi un amant sau mai multi care sa ofere bani pentru posetute si pantofi.

Insa nu trebuie sa ne facem griji,barbatii se straduie din greu sa ajunga femeile din urma devin si ei pe zi ce trece cat mai misogini(de parca pana acuma nu erau destul de misogini) si materialisti,in curand va fi un miracol daca va mai exista o relatie bazata pe onestitate,iubire,bun simt samd si nu interes.

Nu doresc sa includ absolut toata lumea aici,insa cu totii stim ca s-a schimbat lumea,valorile alea din anii trecuti nu prea mai exista.
Vizitator

Re: Cine credeti ca inseala mai mult femeile sau barbatii?

Mesaj de Vizitator »

da Simona ai dreptate...de cele mai multe ori fetele sunt cele care calca stramb intr-o relatie dar cred ca asta se datoreaza faptului ca intervin factori ca: monotonia, faptul ca nu mai sunt pe aceeasi lungime de unda,neglijenta,lipsa de respect si multe altele...
Dar cred ca o femeie sau un barbat inseala atunci cand persoana cu care este nu ii ofera ceea ce are nevoie (caldura sufleteasca, intelegere,mangaieri,tandreturi...)atunci cand toate astea lipsesc ai tendinta sa cauti in alta parte...
Daca iubesti sincer nu inseli...
Ai dreptate, camytza, dar daca toate aceste lucruri negative apar intr-o relatie, atunci de ce ar prefera femeile (sau barbatii) sa insele decat sa puna pur si simplu punct relatiei? Mie mi s-ar parea logic ca daca nu m-as mai intelege cu iubitul, sa ma despart de el. Inseland mi se pare ca il tradezi atat pe cel de langa tine, cat si propria-ti mandrie. Iti dai practic respectul de sine pe o "mancarime".
roska
New member
Mesaje: 8
Membru din: 25 Mai 2010, 19:00

Re: Cine credeti ca inseala mai mult femeile sau barbatii?

Mesaj de roska »

Dar de ce femeia inseala sau pleaca si atunci cand ai dai tot ce doreste...cand ai dai afectiune, iubire, tandrete, cand esti romantic si atent,,,poate ca se plictiseste asa repede de aceste gesturi ?!! si vrea si actiune ?!!
petre47
New member
Mesaje: 2
Membru din: 11 Oct 2010, 19:52

Re: Cine credeti ca inseala mai mult femeile sau barbatii?

Mesaj de petre47 »

popescusimona scrie:Am citit diverse articole si am aflat ca in ziua de azi femeile inseala mai mult decat barbatii!
Sincer din cate vad si eu in fiecare zi incep sa cred ca au dreptate si ca femeile sunt cele care calca satramb de cele mai multe ori.Intrebarea este de ce?
Parerea mea este ca datorita neglijentei sau monotoniei din cuplu...voi ce credeti?
Eu am am citit,alceva, ca barbatii sunt cei care inseala mai mult,dar nu are importanta asta. Parerea mea este ca in egala masura inseala fiecare parte,oricum cel care inseala este vinovat .
Nu inteleg de ce este vinovat tot cel inselat,aud unele voci care spun acest lucru,probabil aceeia sunt ceicare au calcat stramb
Vizitator

Re: Cine credeti ca inseala mai mult femeile sau barbatii?

Mesaj de Vizitator »

Eu cred ca femeile care insala o fac pentru ca simt nevoia de a fi apreciate din nou. Vor sa se simta dorite. Intr-o relatie in care barbatul nu da afectiune si nu ii arata ca ea e cea mai sexy pentru el, femeia va cauta confirmari in alta parte. Dar eu oricum nu sunt de acord cu ideea de a insela. Nu stiu de ce...dar mi se pare degradare morala. (oricat de grozava ar fi adrenalina si spontaneitatea)

Pe de alta parte, cu barbatii, problema ar putea incepe de la lipsa satisfactiei sexuale, sau de la simplul fapt ca o fata draguta este foarte "dornica". Si atunci, "nazdravanul" pune stapanire pe gandire. Dar tot cred ca ar trebui discutata problema cu partenera inainte de a lua decizii regretabile.

Dar desigur, pt asta e nevoie si de putin autocontrol, ceea ce la majoritatea oamenilor (nu neaparat barbatilor) lipseste cu desavarsire.
Vizitator

Re: Cine credeti ca inseala mai mult femeile sau barbatii?

Mesaj de Vizitator »

cum am citit parerile sunt impartite, din punctul meu de vedere barbatul cauta si gaseste femeia care i se potriveste. Amandoi au primul loc, cand esti neglijat cauti in alta parte.
Scrie răspuns

Pentru a interactiona pe Forum: Conecteza-te aici sau Inscrie-te aici daca nu ai cont.