Un sfant minunat - Sfantul Nectarie Taumaturgul

Despre dragostea fata de Dumnezeu, aspecte filosofice, morale si spirituale ale dragostei.
Vizitator

Un sfant minunat - Sfantul Nectarie Taumaturgul

Mesaj de Vizitator »

Datorita faptului ca pe un alt topic am discutat despre credinta-n Dumnezeu, am hotarat sa deschid un topic despre Sfantul Nectarie Taumaturgul pe care l-am indragit de acum vreo doi ani, din momentul in care am aflat de El.

Si, de atunci, ii simt prezenta. Se spune ca este grabnic ajutator. Pe multi i-a scos din necazuri si boli, mai ales din boala atat de necrutatoare numita cancer. Citisem, undeva, ca el insusi a murit din cauza ei.

Imi place mult sa-i citesc acatistul. Personal, pot spune ca este Sfantul meu preferat. Nu m-a lasat niciodata la greu.

Cine stie de El? Mi-ar placea sa citesc postarile voastre. Ati apelat vreodata la ajutorul Lui? Ce s-a intamplat dupa?
Vizitator

Re: Un sfant minunat - Sfantul Nectarie Taumaturgul

Mesaj de Vizitator »

SFANTA PANTANASSA

O minune DUMNEZEIASCA care protejeza de vraji si vindeca de cancer,sufletele care reusesc sa posteasca,sa se spovedeasca si dupa vrednicie sa se impartaseasca.
Se citeste acatistul SF PANTANASSA timp 40 de zile cu lumanare aprinsa cumparata din Sf Biserica,se posteste dupa putere si se da de pomana in numele ei ,fiecare dupa puterile sale,carti cu SF Acatist.
Eu am pe calculator Sfanta icoana si tot de pe calculator caut si citesc SFANTUL ACATIST AL SFINTEI PANTANASSA.
Cauta,citeste si da mai departe,sigur vei simti protectia,vindecarea sufletesca si trupeasca,nu inceta sa continui a respecta regulile duhovnicesti pe care le-ai avut .


DOAMNE AJUTA

mari52
Vizitator

Re: Un sfant minunat - Sfantul Nectarie Taumaturgul

Mesaj de Vizitator »

Mi s-a intamplat sa aud de ruda unui coleg ca a suferit un atac cerebral,daca nu ma insel,iar dupa cateva zile am auzit ca aceea persoana si-a revenit,multumita Sfantului NECTARIE. Pentru ca ,de la aflarea vestii,impreuna cu alti colegi,am adresat rugaciuni Sfantului
Scrie răspuns

Pentru a interactiona pe Forum: Conecteza-te aici sau Inscrie-te aici daca nu ai cont.