Declaratie de dragoste

Locul in care poti publica poeziile tale de dragoste, articolele de iubire si cere parerea altora despre ele.
Avatar utilizator
iubire
Site Admin
Mesaje: 729
Membru din: 26 Mai 2008, 16:52

Mesaj de iubire »

Care este cea mai frumoasa declaratie de dragoste, cel mai placut mesaj de iubire, care ti-a fost adresata sau pe care ai vrea sa o transmiti perechii tale ?
Vizitator

Mesaj de Vizitator »

"cand ma privesti cu insetare, cu ochii plini de pasiune..ma prinde -n mrejele sale fiorul dorintei. Dorintei de-a te strange-n brate intr-un amurg nemarginit, alaturi sa avem apusul iar marea sa ne-mbratiseze si-apoi ostoiti de dorinta, sa adormim sub cerul plin de stele...e tot ce imi doresc mai mult!"
Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Sunt mii si mii de cuvinte frumoase pe care cu siguranta le meriti, eu din pacate nu le stiu pe toate ca sa ti le spun...din pacate nu pot atinge soarele ca sa-l pot aducein inima ta... nu pot culege stelele pentru a ti le oferi... nu-ti pot da nimic mai mult decat sufletul meu, trupul meu...intreaga mea fiinta !
Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Cum sa nu te iubesc cand pentru tine simt ceea ce nu am simtit vreodata?Cand tu ma faci sa ma simt cea mai importanta persoana din iintregul univers?Am impresia ca toata dragostea ta graviteaza in jurul inimii mele.Cum sa nu visez la tine...cand tu esti prezent in toate visurile mele? ..cum sa nu te iubesc...cand inima mea stie doar un singur nume, numele tau...cum sa nu vreau sa te stiu langa mine tot restul vietii? Nu am cuvinte de ajuns ca sa-ti spun tot ceea ce simt pentru tine...
Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Esti unica si singura iubire pe care am cunoscut-o cu adevarat. Singura persoana pentru care as face orice in viata asta si ti-as oferi tot ceea ce mi-ai cere. Te-am cunoscut cand imi doream sa iubesc, parca pe tine te asteptasem intreaga viata. Imi scriu iubirea pentru tine intr-o declaratie ce ti-o dedic acum si ti-o voi dedica mereu. Te ADOR!
Vizitator

Mesaj de Vizitator »

"Ai devenit obsesia unei vrei deprimante.Nu stiu sa fiu fericita fara tine.Sufletul meu ingenucheaza in inima ta.Trebuie sa stii asta.Esti atat de aproape de sufetul meu incat as putea sa-ti sarut ochii.Gandul meu ste inundat de prezenta ta.Macar stiu ca in vise te am aproape.Pentru tine voi suferi mereu" -citat din cartea Maitrey
Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Dac-as putea sa sting scanteia ce-a mai ramas in sufletul meu, acea scanteie ce candva era un foc viu-mistuitor ,ec ardea cu putere intr-o inima zdrobita de neimpliniri, poate c-as fi fericita.
Da! As fi cu adevarat fericita , pentru ca n-as mai simti iubirpentru tine, n-as mai simti nicicand otrava ce mi-a inveninat inima
Vizitator

Mesaj de Vizitator »

sunt ca un strop de apa in ocean, care, straduindu-se sa-si gaseasca stropul pereche, se pierde in necuprinsul marii!
Vizitator

Mesaj de Vizitator »

ploaia incepe cu o picatura... viata incepe cu un scancet, eu incep si ma sfarsesc cu tine, tu esti prima si ultima mea iubire!
Vizitator

Mesaj de Vizitator »

" am comis o crima frumoasa, iubitule! am indraznit sa sfidez ratiunea si sa ma las prada unei iubiri ca un fum. si te-am iubit, asa cum o pasare iubeste zborul si libertatea; tu erai infinitul meu magic, eu in viata ta am fost doar o clipa, o ploaie de vara, ca multe altele. eu te-am imbratisat cu pasiunea cu care valul imbratiseaza tarmul; ai fost religia mea de abur si intuneric si-n fiecare noapte ma coboram in sanctuarul viselor, unde-ti cladisem altare de marmura impodobite cu flori de trandafiri , pe care dansau picaturi de roua izvorate din doua izvoare triste- 2 ochi ai mei- doi ochi pe care buzele tale obisnuiau sa-i alinte.
erai iubitul meu; in bratele tale am descoperit o lume noua, am gasit o alta definitie a fericirii, am invatat sa respir un alt aer...acum, fara tine , toate s-au prabusit si amintirile nu fac altceva decat sa intendifice durerea pe care o simt aici, adanc implantata in farama de suflet ce mi-a mai ramas."
Scrie răspuns

Pentru a interactiona pe Forum: Conecteza-te aici sau Inscrie-te aici daca nu ai cont.